Fiala v debatě porazil Babiše. Vy jste v korupčním prostředí dělal byznys a bohatl, řekl mu

Petr Fiala (F24)

Petr Fiala | FOTO: F24

Je to šokující, ale v posledním Duelu Jaromíra Soukupa nebyl Tomio Okamura. Tentokrát přišel předseda ODS Petr Fiala, aby se střetl se šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. Soukup – jak známo – není žádný moderátor a snaží se za každou cenu stranit svým oblíbencům, ale stejně to dopadlo jednoznačně: Fiala Babiše úplně rozložil.

Prvním tématem byla korupce, což mělo zjevně nahrát Babišovi. Fiala zdůraznil, že mnohem zásadnějším problémem jsou věci jako střet zájmů a další, které šéf ANO do politiky přinesl. „Jestliže se byznys stává politikou, je to něco, co nás musí zneklidňovat,“ uvedl. Pak se Soukup zeptal, kdo je pro Babiše „symbolem korupce“, což znělo, jako by mu to nadiktoval hlavní propagandista ANO Marek Prchal. Babiš zase vyjmenoval všechny kauzy, které jej napadly, moderátor ho ani jednou nepřerušil, a tak mohl nerušeně jako kolovrátek opakovat všechno, co říká pokaždé. „Kdo v té době, kdy se tu nedalo nic dělat bez korupce, dělal byznys? Já jsem to nebyl,“ upozornil Fiala.

Andrej Babiš (aTEO (koláž))

„Pane předsedo, nechci vám radit, voliče zajímá spíš pohled do budoucna,“ navezl se Soukup do Fialy. Když došlo na debatu o státním zastupitelství, Babiš opět zopakoval, že ministr vnitra Milan Chovanec „zničil“ protikorupční policii. „Za pana Chovance je policie pod tlakem. Překonali Langera,“ prohlašoval Babiš. „My víme, kdo je pod tlakem. To je přece finanční správa, která si kleká na ty firmy, které nejsou pohodlné,“ připomněl Fiala, kterému předseda hnutí ANO skákal do řeči, aniž by mu pan moderátor cokoli řekl.

Soukup pochválil kontrolní hlášení i EET. Babišovi ale připomněl, že se jeho vlastní ministr Ivan Pilný za finanční správu omluvil. Babiš se rozčílil a opakoval stále totéž o zkorumpovaných tradičních politicích. „Podívejte se na to, co se děje na financích. Co by se stalo, kdyby nedejbože mělo ANO jednobarevnou vládu? Co by se dělo na vnitru? Co by se dělo s bezpečnostními složkami? Klekli by na ty, kteří jsou nepohodlní,“ prohlásil předseda ODS.

To nejlepší z duelu Petra Fialy a Andreje Babiše!

Pecka ;-)To nejlepší z duelu Petr Fiala a Andrej Babiš na Barrandov.tv! Podívejte na video!

Zveřejnil(a) ODS – Občanská demokratická strana dne 29. září 2017

Většinu pořadu se bohužel nedařilo vést věcnou diskusi. V otázce korupce Fiala připomněl, že nejde o vyšší tresty, ale o to, co se podaří vyšetřit. „Hnutí ANO je poslední pokus v této zemi zničit tento systém,“ řekl Babiš. „Na tom jste se podílel vy,“ odpověděl mu šéf ODS.

Dalším tématem byla úroveň mezd v České republice. „Minimální mzda se navýšila třikrát nebo čtyřikrát,“ hájil vládní rozhodnutí Babiš. „My nepovažujeme minimální mzdu za dobrý nástroj,“ oponoval mu Fiala s tím, že tento nástroj komplikuje zaměstnávání lidí. Politici se věnovali také migrační nebo rodinné politice.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]