Fiala: Vláda hází pracovitým lidem klacky pod nohy. Zastavíme to!

Eric Drooker

Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny je jedinou možností, jak zastavit účinnost zákona o kontrolním hlášení. Myslí si to zástupci ODS, kteří jednání iniciují. Přestože vláda jejich návrh v pondělí zamítla, chtějí se občanští demokraté návrh pokusit odložit. Předseda strany Petr Fiala je přesvědčen, že jinak se nepodaří podpořit pracovité občany v České republice.

Kontrolní hlášení zrušíme

Na úterní tiskové konferenci poslaneckého klubu ODS zazněla jasná stanoviska k řešení problémů, které opoziční strana vidí v krocích vlády. Hlavním tématem je podle Fialy právě Kontrolní hlášení DPH a elektronická evidence tržeb jako taková. „Vláda na svém včerejším zasedání nepodpořila námi navrhované odložení kontrolního hlášení DPH. Je to další příklad toho, jak vláda hází klacky pod nohy aktivním a pracovitým lidem,“ myslí si předseda ODS. „Proto chceme svolat mimořádnou schůzi Sněmovny, kde by bylo možné tento nestoudný návrh odložit. Pokud neuspějeme, kontrolní hlášení DPH zrušíme okamžitě, jakmile bude ODS součástí vlády,“ slibuje Fiala.

Eric Drooker

Rozpočet zbytečně mrhá penězi, jde ušetřit desítky miliard

Kontrolní hlášení však prý není jedinou chybou, kterou se Sobotokova vláda chystá udělat. Špatně je podle ODS navržen i státní rozpočet. „Ačkoli vláda tvrdí, že rozpočet je postaven na reálných číslech a nikde nelze ušetřit, opak je pravdou,“ je přesvědčen Zbyněk Stanjura. „Podařilo se nám nalézt zbytečné výdaje ve výši téměř 30 mld. Kč, které navrhujeme převést do vládní rezervy. Chceme také posílit rozpočet ministerstva obrany o více než 2 mld. Kč a rozpočet vysokých škol, kterým vláda příjmy snižuje o 1 mld. Kč,“ tvrdí předseda poslaneckého klubu ODS. „Bezpečnost a vzdělání by mělo mít prioritu ve vládních investicích na příští rok. Jestliže vláda nebude chtít od svého zbytečného utrácení ustoupit, rozpočet nepodpoříme,“ dodává.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články