Fiala vzkazuje Klausovi: Nekritickému nadšení z vašeho syna rozumím, taky mám děti

ČTK

Předseda ODS Petr Fiala | FOTO: ČTK

Bývalý prezident Václav Klaus byl včera hostem pořadu Rozstřel na webu iDNES.cz, kde mj. kritizoval ODS. Na jeho slova zareagoval současný předseda strany Petr Fiala s tím, že vzhledem k tomu, koho Klaus podporoval a podporuje v poslední době, jde jeho strana správným směrem.

„Vzhledem k tomu, koho Václav Klaus podporoval v minulých volbách a koho podporuje v Evropě, lze jeho kritická slova o ODS považovat za důkaz, že jdeme správným směrem. Na současné ODS opravdu nic KRAJNĚ pravicového nalézt nelze, dobrý pravicový program samozřejmě nabízíme,“ narážel Fiala zřejmě na Klausovu oblíbenou Alternativu pro Německo.

Předseda ODS je samozřejmě ochotný s Klausem diskutovat o tom, co je pravicové, jelikož se touto otázkou zabývá již dvacet let. „Naši političtí soupeři jsou ovšem jinde, tak možná by to byla teď škoda času. Nekritickému nadšení z Václava Klause ml., které Václav Klaus st. opakovaně projevuje, samozřejmě rozumím, taky mám děti ;-). Ovšem já je tak úporně veřejně neprosazuji, ale možná je to pro ně lepší,“ napsal Fiala s tím, že Klaus ml. podobný přístup ani nepotřebuje.

Velkou váhu Klausovým slovům Fiala nedává. „Mužové minulosti, byť zasloužilí, nemohou určovat naši budoucnost. ODS je jiná, protože je jiná doba, jiné výzvy a podmínky. Volební výsledky strany paní Bobošíkové, kterou Václav Klaus vehementně doporučoval místo ODS při minulých volbách, se opakovat rozhodně nechystáme!“ uvedl předseda ODS.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner