Fiala z SPD zase lže o videu s „migrantem“. Ubohé a trapné

ČTK

Místopředseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Radim Fiala | FOTO: ČTK

Pokud to není Tomio Okamura, najde se v SPD někdo jiný, kdo šíří bludy a výmysly. Nejaktivnější je v tom místopředseda hnutí Radim Fiala. Tentokrát opatřil video z brooklynského metra popiskem o migrantovi a postoval to na Facebook.

Když zrovna Fiala nerozšiřuje svoji teorii o tom, kdo všechno je placen Georgem Sorosem, má jinou zábavu. Na internetu hledá fotografie a videa, na nichž by se někdo dal označit za migranta, páchajícího něco nepěkného. Naivním fanouškům SPD pak své zjištění nabídne na sociálních sítích.

Problém je v tom, že Fiala si prachsprostě vymýšlí a většina jeho informací je vylhaných, nebo alespoň poupravených. Ta poslední o útočícím uprchlíkovi v metru třeba odpovídá pouze v jednom. Incident se skutečně odehrál v metru.

To se ovšem nachází v Brooklynu, nejlidnatějším městském obvodu New Yorku. Sotva se tedy bude jednat o migranta, což by se Fiala dozvěděl, kdyby se obtěžoval se o videu informovat třeba na stránkách New York Post.

To ovšem místopředseda extremistického hnutí neudělal, nebo to jen úmyslně zamlčel. Tak či tak, stále více se ukazuje, že pokud nějakou informaci vyplodí členové SPD, je třeba si ji důkladně ověřit.

Wir sind Bunt.http://nypost.com/2019/10/24/watch-brute-shoves-woman-head-first-into-subway-train-in-brooklyn/

Zveřejnil(a) Wirsindnichtmehr dne Čtvrtek 24. října 2019

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner