Fialu zaskočil průběh onemocnění covid-19. „Nedokážu si představit, jaké by to bylo bez očkování,“ tvrdí

Petr Fiala (Evropská komise)

Petr Fiala | FOTO: Evropská komise

Intenzita průběhu onemocnění covidem mne nepříjemně překvapila, napsal na sociální síť twitter předseda vlády Petr Fiala (ODS). „Věřím, že po skončení izolace se ještě v tomto týdnu postupně vrátím k plnému pracovnímu vytížení,“ doplnil český premiér. Onemocnění covid-19 u něj bylo prokázáno v úterý 29. března. Od té doby je v izolaci.

„Musím říci, že intenzita průběhu onemocnění covidem mne nepříjemně překvapila,“ uvedl premiér na sociální síti. Zároveň poděkoval všem, kteří mu přejí brzké uzdravení.

(Profimedia)

Podle mluvčího vlády Václava Smolky není šéf kabinetu připravený na náročný program a musel zrušit svoji plánovanou cestu do Německa. Jednání vlády se bude podle Smolky ve středu konat podle plánu a Fiala by se ho rád zúčastnil osobně. V pátek a v sobotu má premiér naplánovaný kongres ODS, kde bude obhajovat funkci předsedy občanských demokratů.

Při epidemii se už koronavirem nakazila řada politiků včetně prezidenta Miloše Zemana i několika členů předchozí vlády. Podle dostupných informací byli buď bez příznaků, nebo měli mírnější průběh nemoci a léčili se doma. Z nynější vlády měli pozitivní test ministr kultury Martin Baxa (ODS) či ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti). Nákaza covidem také odložila jmenování ministra zemědělství Zdeňka Nekuly (KDU-ČSL) z poloviny prosince na začátek ledna.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]