Filip Humplík: Levičáci z EU radí – Nesnaž se a budeš se mít dobře

Předseda pražské ODS Filip Humplík (ods.cz)

Předseda pražské ODS Filip Humplík | FOTO: ods.cz

Říká se: Dej člověku rybu, nasytíš ho na jeden večer. Nauč ho ryby chytat, nebude mít hlad celý život. Tohle staré přísloví asi v Bruselu neznají. A tak přicházejí s nápadem, který má v mladé generaci zdevastovat synonyma mladí. Dravost, vynalézavost, invenci.

Stát povinně zajistí práci pro mladé, píše se v nejnovějším návrhu Evropského pilíře sociálních práv, který vypracovala Evropská komise. „Všichni lidé do 25 let mají do čtyř měsíců od ukončení formálního vzdělávání nebo od okamžiku, kdy se stali nezaměstnanými, získat kvalitní pracovní nabídku, nabídku dalšího vzdělávání, učňovské místo nebo stáž,“ konstatuje se v navrhovaném dokumentu. A čeští socialisté se toho nápadu pochopitelně chytají jako příslovečný exkrement košile.

Zaplatí to podle nich ty mýtické evropské fondy, které z pohledu levice fungují jako pohádkové perpetuum mobile. Napůl oslíčku otřes se, napůl ubrousku prostři nám.

Problém je, že to tak ve skutečnosti nebude fungovat. Aby se do těch fondů ty potřebné miliardy eur dostaly, musí se nejdřív vybrat. Tedy někomu sebrat. A jako ve všech socialistických politikách to pak končí tím, že se bere všem, aby se nějaké malé skupině uměle přidalo. A nikdy to tou jednou skupinou nekončí.

Dnes se budou dotovat pracovní místa mladým. A co třeba zítra vyhořelým manažerům, kteří v 35 letech ztratili smysl života? Sociální smír je třeba zachovat, kupředu levá! Levičáci nechtějí znát základní selskou pravdivou poučku, že bohatství vzniká díky práci a dobrým nápadům, ne přerozdělováním a sosáním dotací.

A odkud a komu chtějí v budoucnu brát peníze, když se nikdo nenaučí pracovat a snaze uplatnit se? Ať u mně ve firmě nějaký zajemce o práci zkusí říct, že na ní má právo. Ty dveře mu za zády bouchnou hodně rychle a hodně nahlas.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]