Filip Humplík: Stát má podnikání podporovat, ne mu škodit

ČTK

Filip Humplík | FOTO: ČTK

Další střípek do mozaiky šikany podnikatelů od finanční správy. Kvůli jejímu džihádu proti podnikatelům hodně firem skončilo, spousta lidí přišla o práci. Až dosud totiž trestala nejen firmy, které šidí stát na daních. Ale i ty, které s těmi potenciálně nepoctivými jen obchodovaly.

To, že firma nemůže z veřejně dostupných zdrojů zjistit nic o tom, že její obchodní partner krátí daně finanční správu vůbec nezajímalo. Jako by vás odsoudili za něco, co udělal váš soused. Protože přece bydlíte ve stejném baráku. Zdá se vám to taky nelogické?

Jenže pro finanční správu to bylo v pohodě. Až do doby, než sama nakoupila mobily za dva miliony od firmy vyšetřované za karuselové podvody. Až tehdy jí došlo, že by asi podnikatelé neměli nést odpovědnost za chování někoho jiného a že by neměla po firmách chtít to, co není sama schopna dodržet.

Jen škoda, že to trvalo tak dlouho a že už nikdo nevrátí práci těm lidem, kteří o ni kvůli džihádu, který finanční správa proti firmám vedla, přišli.

Stát má podnikání podporovat, ne mu škodit.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner