Filip nehorázně hájí Grospiče: Oběti nehod v roce 1968 prý dokládají dokumenty

Předseda KSČM Vojtěch Filip  (ČTK)

Předseda KSČM Vojtěch Filip | FOTO: ČTK

Předseda KSČM bere výroky svého stranického kolegy jako nevydařené, přesto je hájí. Vojtěch Filip dokonce tvrdí, že existují historické dokumenty, které dokládají, že Stanislav Grospič měl pravdu. Podle šéfa komunistů tak skutečně byly mrtví v roce 1968 vesměs oběťmi dopravních nehod.

Filipova drzost se opět projevila v pořadu Partie na FTV Prima. Nejprve podle očekávání poplival církve kvůli zdanění restitucí, později ovšem ještě přitvrdil. Když došlo na výroky komunisty Grospiče, který nedávno zpochybnil okupaci v roce ´68 a zneuctil oběti invaze sovětských vojsk.

Pavel Novotný (Pavel Hofman)

Místo aby jeho stranický vedoucí uznal, že soudruh udělal chybu, oháněl se „historickými dokumenty“. Ty prý dokazují, že Grospič si svá slova nevymyslel. Není divu, že Víta Rakušana, který byl Filipovým partnerem v Partii, tato slova naštvala. Rázně vysvětlil, že lidé byli zabíjeni sovětskými vojáky, a Grospiče vyzval, aby koupil květiny a šel se poklonit obětem okupace.

Komunista Filip, opojený mocí, kterou mu nabízí Andrej Babiš, však reagoval útočně. Na Rakušanova slova o tom, že současní komunisté jsou ti samí jako před revolucí, jen s přidaným písmenem M v názvu, se začal rozčilovat. Začal vyprávět o dvojím metru, podle nějž je KSČM napadána kvůli Grospičovi, a starosta Pavel Novotný přitom útočí na jejich poslance a nikdo to neřeší.

Zde si Vojtěch Filip k drzosti přidal ještě ulhanost. Člena ODS totiž za výroky na adresu Zdeňka „Mlátičky“ Ondráčka prošetřuje policie. Zato Stanislavu Grospičovi se nic neděje a komunisté mu za jeho nepřípustné výroky ještě veřejně tleskají.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]