Filip tvrdí, že KSČM má dost mladých a hezkých žen a nenávistní novináři si vymýšlejí

Eric Drooker

Jak si komunisté vylepšili image obrázkem mladé dívky z fotobanky, jsme tu už psali a povšimlo si toho dost médií. Být komunistou je prý „IN“. Výsledek byl poměrně kontraproduktivní, když se ukázalo, že je to fotka cizinky, která o této straně nejspíš nikdy neslyšela. Ty skutečné funkcionářské ksichtíky, které jako by vypadly ze seriálu Okres na severu, můžeme každý den vidět ve zprávách a debatách. Šéfa strany výsměch, který plošně následoval, rozhořčil.

Na twitteru Vojtěch Filip píše: „Někteří nenávistní redaktoři se prvoplánově pustili hloupě do kampaně proti KSČM, když zveřejnila foto s tím, že ‚být komunistou je in‘, že prý nemáme dost mladých hezkých žen, asi neznají ani náš poslanecký klub, ani kandidátní listiny KSČM do krajských voleb, ani vedení strany.“

Tak my je známe, lépe řečeno umíme si je najít.

psp.cz

Soudruh předseda si samozřejmě naběhl, protože lidé v reakci psali věci, které by jistě členky strany mrzely. Opakovat je nemusíme. Spíš ale všichni dávají najevo, jak dopadlo komunistické heslo, že komunismus je „mládí světa“. Věkový průměr členů KSČM skutečně není žádný komsomol. To by samo o sobě nevadilo, spíš jde o to, že to jednak prozrazuje, že jde o útvar nostalgiků po starých časech, jednak to už straně dělá problém obsadit kandidátky. Při posledních komunálních volbách to bylo znát, do sněmovny se vždycky ještě někdo najde, aby se obětoval, kdyby byl náhodou zvolen.

Dokonce tu máme i nějakou komunistickou mládež, ta má ovšem často pocit, že dnešní KSČM není revoluční a že zburžoazněla a zlenivěla. Tak se organizují po svém. V tom musíme s mladými soudruhy výjimečně souhlasit, byť bychom si nepřáli, aby tomu bylo jinak. Ztučnělý (myslíme to samozřejmě hlavně duševně) komunista je o něco lepší než střílející komunista.

Ještě aktualizace. Jak zjistily Novinky.cz, nizozemský autor fotografie dívky, která má podle představ KSČM nalákat mladé lidi do strany, požádal o stažení fotografie. Strana tedy musí sáhnout k jiným zdrojům. Když si ale soudruh Filip myslí, že má ve svých řadách sympaťáků dost, jistě někdo rád nasadí svou vlastní kůži.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články