Finální útok vlády na restaurace. Zakázala i prodej piva v PET lahvích

(Facebook)

Poslední vládní útok na restaurace a bary, který se právě teď odehrává, přežije už málokdo. Ten restauratér, který i tohle finančně ustojí, pravděpodobně sekne se svojí živností kvůli nechuti v této zemi něco dělat. Nebylo by to nic překvapivého. Vláda svým absurdním nařízením zakázala už i prodej piva v PET lahvích, které si lidé mohli vyzvednout a vzít domů. Sudy s pivem, které mají hostinští roztočené, tak musí zcela bezdůvodně vyhodit. Jako by těch ztrát neměli už tak dost.

Zákaz prodeje piva natočeného v PET lahvi v restauraci platí od dnešního dne, stejně jako zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti, zákaz prodeje občerstvení a alkoholu na trzích a povinná zavíračka restaurací ve 20 hodin.

FORUM 24 (archiv)

Nepochopitelný zákaz opět trestá ty, kteří se nemohou bránit, a současně skupinu podnikatelů, kteří nepatří k voličům hnutí ANO. Babiš tak nemá co ztratit. Neuvěřitelné je, že hostinský už nesmí zákazníkům prodat čerstvě načepované pivo v PET a ani pivo v lahvích nebo plechovkách, pokud ho má v sortimentu. Přitom, pokud takový zákazník přejde z restaurace do vedlejšího obchodu s potravinami, tu samou plechovku nebo pivo natočené do PET lahve v pivovaru si klidně koupit může.

Restaurace tak čelí dalšímu tvrdému útoku ze strany vlády Andreje Babiše v řadě. Po zákazu kouření, po zavedení šikanujícího nástroje jménem EET, po přísných restrikcích v letošním roce a buzeraci ze strany úřadů je tu nový strop. Zákaz prodeje piva.

Co mají restauratéři dělat? Proč nesmí pracovat? Proč nesmí natočit pivo do petky? A proč pro rozlehlé prodejny platí minimální omezení? Proč si vláda opět dovoluje na ty nejmenší? Spousta smutných otázek, které mají jen jednu odpověď. Volby.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]