Finanční správa bude mít novou šéfku. Dobrá zpráva pro podnikatele to ale není

Tatjana Richterová (mfcr.cz)

Tatjana Richterová | FOTO: mfcr.cz

Finanční správa bude mít po kritizovaném Martinu Janečnovi novou šéfku. Stane se jí jeho dosavadní zástupkyně Tatjana Richterová, která na „finančáku“ pracuje od roku 1990, kdy nastoupila jako referentka. Že zvítězila ve výběrovém řízení, oznámila Alena Schillerová. Richterová nastupuje do funkce ještě před koncem roku. Příliš dobrou zprávou to ale pro podnikatele není.

Je pro to hned několik důvodů. Richterová byla u všeho, co Janečkem vedená Finanční správa dosud dělala. Schillerová při ohlášení vítěze „výběrka“ na šéfa FS řekla, že úkolem Richterové bude vybírat rok od roku více daní. Stav ekonomiky a prostředí pro podnikání ministryni nezajímají. Hlavně vybrat hodně daní. A posledním úkolem Richterové má být zlepšení komunikace. To prý Janečkovi moc nešlo.

A to je vše. Schillerová nemluvila o tom, že by Finanční správa pod novým vedením měla výrazně ubrat zajišťovacích příkazů. Nemluvila o tom, že by neměly padat vysoké pokuty za chyby v kontrolním hlášení a EET. Nemluvila o tom, že by měly klesnout penále a mělo ubývat kontrol. Pro podnikatele se toho s novým vedením mnoho nezmění až do nástupu nové vlády. Odchod Janečka nezmění prakticky nic.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]