Americký finančník Jeffrey Epstein byl v sobotu v newyorské věznici nalezen mrtev. Podle médií spáchal sebevraždu. V cele na Manhattanu čekal na proces po obviněních ze zneužívání nezletilých dívek. Šestašedesátiletý Epstein byl ve vazbě od šestého července a hrozilo mu až 45 let za mřížemi.

Epsteinovo tělo dozorci nalezli v sobotu ráno místního času (odpoledne našeho času). Zdroje obeznámené s případem televizi NBC News řekly, že Epstein – někdejší přítel amerického prezidenta Donalda Trumpa či exprezidenta Billa Clintona – se v cele oběsil.

Zprávy o jeho úmrtí přicházejí jen dva týdny poté, co byl Epstein v cele nalezen téměř v bezvědomí a se zraněními na krku. Podle médií měl být od té doby pod větším dohledem kvůli obavám, že si chce vzít život.

Epstein byl ve stejné věznici, kde pobývá například někdejší šéf Trumpovy předvolební kampaně Paul Manafort. Čelil obviněním, že ve svých rezidencích v New Yorku a na Floridě sexuálně vykořisťoval desítky nezletilých dívek, z nichž některým bylo údajně jen 14 let.

Finančník veškerá obvinění odmítal. Už v roce 2008 byl v rámci dohody s obžalobou odsouzen za sexuální zneužívání na 18 měsíců.

(ct24.ceskatelevize.cz)

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
FORUM 24 MONITOR
Další články autora