Vousáči ve Švédsku vyvolali falešný teroristický poplach

Eric Drooker

Focení příznivců plnovousu v jihošvédském Jönköpingu vyústilo v zásah policie, která dostala oznámení o srazu sympatizantů radikálního hnutí Islámský stát. V pondělí o tom informoval portál The Local.

Jistý místní občan v sobotu policii nahlásil, že v okolí města se pohybuje asi třicet teroristů s vlajkami IS. Policisté však zjistili, že podezřelé osoby s dlouhými vousy jsou členové švédského klubu Bearded Villains (Vousatí lotři), jejichž černá vlajka s bílým nápisem se té IS barevným provedením vzdáleně podobá.

„Policie brzy odjela. Dokonce ji ani nezajímalo, že někteří z nás špatně parkovali, nechala nás být,“ citoval The Local člena spolku Johna Ekeblada. Klub o sobě uvádí, že sdružuje muže bojující proti nespravedlnosti, šikaně a rasismu.

(repro: s1.zetaboards.com)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]