Foldyna bude nadále ČSSD zdobit svou přítomností. Tak hodně štěstí

Twitter

Jaroslav Foldyna pózuje před křižníkem Aurora. | FOTO: Twitter

Další ukázka toho, jak na tom ČSSD vnitřně je. Není to hezký pohled. Předsednictvo sociální demokracie se v pátek zabývalo návrhem na vyloučení Jaroslava Foldyny a šéfa ústecké krajské ČSSD Miroslava Andrta ze strany. Na zasedání byla většina přítomných pro vyloučení obou politiků, ale nebyla to nadpoloviční většina všech členů předsednictva, jak požadují stanovy strany.

Foldyna přitom řádí poslední roky jako noční vlk a jeho postoje vrhají na celou stranu divné světlo.

Foldyna je sice členem sociální demokracie od prosince 1989, ovšem předtím byl kandidátem členství v KSČ. K tomu není třeba nic dodávat. Fakt smůla, že mu tak skvělou stranu i s její vedoucí úlohou odnesl tok dějin. Tak se aspoň snaží její svěží ideje vnést do sociální demokracie.

Je jedním z představitelů platformy Podřiďme stranu Miloši Zemanovi, pardon vlastně se to jmenuje Zachraňme ČSSD. Tu v lednu 2018 založili významné osobnosti a podrazáci Jiří Zimola, Michal Hašek, Zdeněk Škromach a Jiří Běhounek. Až budete chtít něco na zahrádce zahubit (totiž vlastně zachránit), pusťte na ně tento oddíl.

Foldyna má rád putinovské Noční vlky a rád se s nimi fotí ve slušivých oblečcích. Tyhle lidi byste nechtěli v noci potkat na opuštěné zastávce městské dopravy. Možná by vás zachránilo, kdybyste se mohli vykázat vytetovaným Putinem, Zemanem a Miloševičem na nějaké části těla, ale to si málokdo nechá jen kvůli Foldynovi pořídit.

V srpnu dorazil na setkání u zámku v Příčovech, kam ráčily přijet i přední osobnosti českého vlasteneckého, antiislámského, konzervativně katolického, domobraneckého a dělnického života jako Tomáš Vandas, Martin Konvička a Michal Semín.

Některé spolustraníky nedávno pobouřil jeho výrok, že by podporoval rekonstruovanou vládu Andreje Babiše (ANO) v případě, kdy by ji opustila ČSSD. V zásadě se takovým lidem říká podrazáci.

Přes to všechno Foldyna ve straně zůstává a je příznakem nemoci celé organizace. Asi jako kdybyste narazili v nějakém klubu na člena, z kterého vylézají divní chrobáci. Když byste vznesli skromný dotaz, jestli je to tak v pořádku, vedení klubu by jen pokrčilo rameny a řeklo, že se s tím nedá nic dělat, ale že z ostatních členů chrobáci nevylézají, tak ať si toho nevšímáte. A že stejně člen stojí většinou tak nějak stranou, takže chrobáci zas tolik nevadí.

Nám nevadí ani Noční vlci, ani chrobáci, ale je otázka, proč by měl někdo takový spolek volit.

Základním zdrojem chrobáků je samozřejmě Miloš Zeman, který se zřejmě domnívá, že je věčným předsedou ČSSD asi tak, jako je Kim Ir-sen věčným prezidentem Severní Koreje. Ve výkonu funkce Kimovi nevadí ani smrt. ČSSD se Zemanova stínu nezbavila a tento stín se ji pokouší i nadále za pomoci svých figurek ovládnout nebo zničit. Ovládnutí se nepovedlo, tak je jasné, co zbývá.

Škoda. Ale některé domy už jsou tak zřícené, že nemá cenu je opravovat, je to ztráta času a energie.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner