Foldyna je hanbou ČSSD. Už aby se odporoučel k mladému Klausovi

ČTK

Jaroslav Foldyna | FOTO: ČTK

Na Václavském náměstí si dalo sraz několik stovek extremistů, xenofobů, rasistů, neonacistů, absolventů Vysoké školy života a podobných existencí. Překvapivě se však mezi příznivci SPD a fanoušky skupiny Ortel ukázal i poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna. Politik, který je sice sociálním demokratem, ale myšlenkově by se hodil spíš právě do Okamurova spolku. I když, lépe by mu možná bylo u Václava Klause mladšího.

Foldyna je dlouhodobě nepochopitelnou složkou ČSSD. Ať už je v čele strany kdokoliv, bývalému boxerovi se to moc nelíbí a průběžně by dělal radikální změny. Kdyby se však zamýšlel nad svým chováním stejně intenzivně, jako nad směřováním sociálních demokratů, udělal by lépe.

Svým vystupováním totiž dělá nejstarší demokratické straně u nás převážně ostudu. Nejsilnější dojem zanechal patrně v momentě, kdy v Praze, společně se svými přáteli, projížděl s Nočními vlky. Motorkářský gang, podporující Vladimira Putina a oslavující Stalina, jehož někteří členové byli účastni v konfliktu na Krymu. Právě při jejich průjezdu hlavním městem se Foldyna dostal do potyčky s aktivistou Martinem Uhlířem.

Když chtěl incident vysvětlit předseda ČSSD Jan Hamáček a po Foldynovi žádal omluvu, poslanec mu ve videu z tělocvičny pouze hlasitě oznámil, že neví, za co se má omlouvat, zda za svoje vlastenectví?

A právě tohle „vlastenectví“ ho zřejmě přivedlo i na Václavské náměstí, kde si za zvuku písní kontroverzní skupiny Ortel notoval se svými přáteli, kteří pořvávali na procházející maminku se snědším dítětem vulgární pokřiky.

Tohle je bývalý místopředseda ČSSD. Strany, která se snaží neztratit posledních pár voličů, kteří ještě dokážou naletět na prázdné výroky Jana Hamáčka a vyhovuje jim, že jsou ocáskem Babišova hnutí ANO. Přesto zástupci sociální demokracie vystupují zatím téměř vždy slušně a v rámci dobrých mravů. Kromě Foldyny.

Ten totiž stejně, jako Václav Klaus mladší v ODS, dokazuje, že partaj, jejíž nosí dres, není jeho krevní skupinou a potřeboval by něco radikálnějšího. Proč by tedy nemohl přejít do SPD, když tak nadšeně navštěvuje její akce, na kterých se beztrestně hajluje? Možná čeká, až „spolurevolucionář“ mezi současnými politiky, syn bývalého prezidenta, založí vlastní stranu. Jen je otázkou, zda by se krajní pravičák snesl s krajním levičákem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner