Foldyna slouží Kremlu dál. Věští příchod koncentráků a popírání dezinformací je podle něj horší než činnost Goebbelse a Urválka

Jaroslav Foldyna a jeho přátelé z Ruska (ČTK)

Jaroslav Foldyna a jeho přátelé z Ruska | FOTO: ČTK

Poslanec SPD Jaroslav Foldyna v rozhovoru pro Parlamentní listy dne 1. prosince vypálil několik dávek na lidi, co neoceňují jeho velkoslovanskou a proruskou činnost. Sice to nevypadá, že by sám ve své roli mluvící Putinovy rohožky nějak trpěl nesvobodou a bídou, stejně ale věští strašné časy.

Poté, co chvíli spílal organizaci Evropské hodnoty a pořadu České televize 168 hodin, poskytl Foldyna diagnózu současnosti. „Ukazuje se, že ve své cestě zpět časem opouštíme osmdesátá léta a vstupujeme do let padesátých u nás či třicátých let v Německu,“ tvrdí Foldyna. Pak mluví o „dehumanizování politických odpůrců či dokonce příslušníků některých národů“ a říká, že to „naši milí příslušníci pravdy a lásky převzali, a to dokonce prakticky v nezměněné formě právě od nacistů a raných bolševiků. Novinkou je jen jejich schopnost dusit se nenávistí a zároveň se tvářit jako ten nejhodnější strýček či tetička. To například takový Goebbels nebo Urválek neuměli.“

(Týdeník FORUM)

To není úplně přesné, ministr propagandy Goebbels se někdy tvářil docela roztomile a působil inteligentně, což se o některých činovnících jistých politických stran u nás tvrdit nedá. Nejsou ani miloučcí aspoň na pohled, ani moc bystří a nejspíš i to páchání zla jim někdo musí poradit, protože samostatnou myšlenku by dohromady nedali. U prokurátora Urválka si dovedeme těžko představit, že by vystupoval jako hodný strýček, ale ten to neměl v popisu role. On ovšem pan Foldyna taky nepůsobí zrovna jako nějaký hodný strýček a celý se rozzáří zřejmě jen tehdy, když je pohromadě s oddílem Putinových motorkářů Noční vlci.

Foldyna dále nastínil, jak bude ten jím předvídaný teror vypadat. „Jakousi cenzuru, politické vězně, jediný povolený názor a další totalitní delikatesy už zde jejich ideoví pohrobci zavedli a s nadšeným jasem v očích a politicky angažovanou písní na uslintaném retu nás zřejmě vedou k převýchově ne nepodobné té totalitní. Převýchovné tábory se ovšem nebudou jmenovat koncentrační, ale třeba shromažďovací a šibenici jistě novodobí Urválci nahradí také něčím hezčím – bude to třeba eliminátor nenávisti či napravovač pomýlených. Čekají nás zřejmě krásné časy,“ těší se pan Jaroslav, jak na jeho slova dojde.

Než to nastane, mohou si všichni přečíst o služebné prokremelské činnosti pana Foldyny na stránkách Atlasvlivu.cz, který Evropské hodnoty založily. Možná ale nastane něco jiného a pan Foldyna by si měl promyslet, co by dělal, kdyby se mu Rusko nějak pochroumalo a (nedej pravoslavný Bože) třeba tak trochu rozpadlo. Kam se vrtnout? Třeba si ale Noční vlci založí nějakou malou autonomní oblast a tam se zařídí po svém. Budou si tam moci jezdit kolem dokola a vzpomínat na ty krásné staré časy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články