Foldyna zrušil ohlášený pěstní souboj s Novotným. Nechce dělat z politiky komedii, prohlásil

Očekávaný souboj, který původně vzešel z popudu Jaroslava Foldyny, se nakonec kvůli Foldynovi  neuskuteční (FB Česká Unie Boxerů Profesionálů)

Očekávaný souboj, který původně vzešel z popudu Jaroslava Foldyny, se nakonec kvůli Foldynovi neuskuteční | FOTO: FB Česká Unie Boxerů Profesionálů

Nápad utkat se v boxerském ringu inspiroval svou bojovnou náladou okamurovecký poslanec Jaroslav Foldyna, když v televizní debatě starostovi Řeporyjí Pavlu Novotnému (ODS) hrozil pěstí. Na Novotným následně domluvený exhibiční zápas ovšem Foldyna nakonec odmítl přijít. Nechce dělat z politiky komedii, vysvětlil změnu postoje. „Jsi srab. Hecuješ mě v televizi, halekáš o boxování a když kývnu, tak se poděláš,“ vzkázal Novotný Foldynovi. 

„Ještě jednou mi řekneš koště!“ utrhoval se Foldyna v květnové televizní debatě v pořadu Aréna Jaromíra Soukupa v reakci na Novotným opakovaně vyslovenou přezdívku, která je dnes už s Jaroslavem Foldynou neodmyslitelně spjatá. Zmíněný Novotného oponent, který nechvalně proslul aktivní účastí na propagandistických akcích Kremlu, jako je ta s putinovskými motorizovanými „Vlky“, v jednu chvíli před kamerami zvažoval fyzickou konfrontaci bezprostředně po skončení debaty, když prohlásil cosi o tom, že ho „svrběly ruce“. Vzápětí však od tohoto svého nápadu s poukazem na přítomné policisty upustil. Novotný mu poté sám nabídl náhradní možnost při utkání zastřešeném Českou unií boxerů profesionálů. I z toho ale nyní sešlo.

„Box s koštětem se, bohužel, neuskuteční. Udělal jsem pro to maximum, stejně tak promotér. Bohužel vyměkl ten, co mi vyhrožoval rozbitím držky v televizi,“ popsal situaci Novotný.

„Tak bohužel exhibiční duel mezi Jardou Foldynou a Pavlem Novotným se neuskuteční! Promotéři se snažili a byli ochotni splnit i dosti vysoké finanční požadavky aktérů. Novotný souboj odsouhlasil, ale Foldyna si bohužel svůj prvotní postoj rozmyslel. Dle svých slov nechce dělat z politiky komedii a i s ohledem na krajské volby (ve kterých kandiduje) se bude raději věnovat práci,“ oznámila ke zrušenému utkání Česká unie boxerů profesionálů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]