Foldynův asistent chce střílet na uprchlíky. „Je to jeho věc,“ reaguje poslanec

Twitter

Jaroslav Foldyna pózuje před křižníkem Aurora. | FOTO: Twitter

Asistent poslance Jaroslava Foldyny z ČSSD Michal Kraft publikoval na internetu text, ve kterém vyzývá k okamžitému zastavení migrace. Muslimové a migranti, kteří už v Evropě jsou, by podle něj měli být deportováni podobně jako sudetští Němci z poválečného Československa, zjistil Deník N. Milovník Ruska Foldyna však nevidí důvod se věcí zabývat.

Kraftův text s titulkem „Je budoucnost Evropy islámská?“ se před pár dny objevil na webových stránkách České společnosti pro civilizační studia. „S několika helikoptérami a rychlými čluny vyzbrojenými kulomety a kamerami jde o misi, která by trvala řádově týdny, maximálně měsíce, navíc se zanedbatelným rozpočtem,“ napsal Foldynův asistent, který chce takto posílat ke dnu lodě s migranty.

ČTK

Na dotazy deníku pak Kraft řekl, že si za článkem stojí. „Ptáte se na to, zda texty, které píši, myslím vážně. Odpověď zní, že své texty myslím vážně, a to přesně tak, jak jsou formulovány mnou, nikoli někým jiným,“ odpověděl.

Podle odborníka na extremismus z Fakulty sociálních věd Karlovy univerzity Jana Charváta článek silně dehumanizuje muslimy a imigranty. „Jde o další z textů, který posouvá veřejnou debatu od racionality směrem k demagogii a legitimizaci násilí,“ dodal pro deník Charvát.

Sám Foldyna slovům svého asistenta nerozumí. „Je to můj známý a celou řadu věcí s ním diskutuji, má zajímavé postoje, samozřejmě s některými věcmi nesouhlasím,“ uvedl pro deník poslanec. Se střílením na lodě z kulometů nesouhlasí. „Střílet ty lidi, to ne. Odvézt, potopit loď a zavřít posádku, to určitě,“ dodal s tím, že nevidí důvod věc více řešit. Foldyna ale zároveň tvrdí, že mu to nevadí a je to věc jeho asistenta.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner