FORUM 24 bude mít tištěnou verzi: Pomozte nám s ní ve sbírce na HitHit.cz

Andrej Babiš (aTEO (koláž))

Andrej Babiš | FOTO: aTEO (koláž)

Redakce deníku FORUM 24 připravuje časopis. Dnešním dnem, tedy od středy 27. září, zahajujeme sbírku na portálu HIT HIT. Za rozhodnutím jít do časopisecké verze stojí zájem našich čtenářů, často opakované dotazy na možný rozvoj směrem k tištěnému médiu a také úspěch naší dosavadní veřejné sbírky, jejíž přínos za dva a půl roku již překročil pět milionů korun, což potvrzuje zájem veřejnosti o naši práci.

Je možné, že v naší zemi dojde během následujících voleb k razantnímu útoku na podstatu polistopadového vývoje. Favoritní politická síla vedená miliardářem Andrejem Babišem nerespektuje základní pravidla svobodné společnosti, tedy oddělení moci médií od politiky, oddělení činnosti státních úřadů od soukromých zájmů podnikatele. Kromě médií se Andrej Babiš pokoušel ovlivňovat policii a také se snaží přizpůsobovat zákony státu ekonomickým zájmům svých firem, které v masivním měřítku obchodují se státem.

Jedná se o otevřený a bezprecedentní útok na demokratický režim a popření základních norem civilizované evropské země. Vrcholem nevkusu a faktického politického extremismu jsou jeho brutální útoky na politickou pluralitu, tradiční politické strany a na parlamentní demokracii, včetně jeho „snů“ o změně české ústavy, jež by institucionalizovala autoritativní režim. Jeho metody zneužívání tisku ke kompromitování politických konkurentů jsou již notoricky známé. Jeho naprostá mocenská převaha je dána ohromnými finančními možnostmi, k nimž přispívá i jeho gigantické čerpání veřejných dotací. Za veřejné peníze si kupuje veřejnost a celý stát a mnoho neslušných lidí mu přitom slouží.

Tento útok na demokratický systém se odehrává ve zvláštní historické souhře se vzestupem východních autoritativních režimů a také v době, kdy dobré jméno České republiky nevídaným způsobem poškodil současný prezident Miloš Zeman. I proti tomu je třeba se postavit.

V této době je třeba se připravovat na dlouhodobé úsilí o udržení základních stavebních prvků svobodné společnosti. Mezi ně patří zejména svoboda slova a svobodné šíření informací. A to je důvod, proč přivedeme na trh nás magazín Revue FORUM. Chceme přispět v rámci našich možností k udržení polistopadové pluralitní demokracie.

Jsme vděčni za každý příspěvek prostřednictvím portálu HIT HIT (ZDE) anebo prostřednictvím stálé veřejné sbírky. Veškeré další informace o novém časopisu postupně zveřejníme, neboť formální stránka provedení se může měnit v závislosti na našich možnostech. Podstatná je myšlenka, že před autoritáři se nekapituluje.

Srdečně děkujeme za vaši pomoc!

Pavel Šafr, šéfredaktor

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]