FORUM 24 přináší světovou premiéru klipu na píseň Karla Kryla

Český básník a zpěvák Karel Kryl (Josef Karas / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0)

Český básník a zpěvák Karel Kryl | FOTO: Josef Karas / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

Ve světové premiéře přinášíme našim čtenářům ještě horký klip na píseň Tak vás tu máme od Karla Kryla. Z archivních záběrů ruských okupací z let 1968 a 2022 jej sestavil režisér a kameraman Dominik Miškovský, který se podílel například na satirickém pořadu Česká soda nebo filmech Cesta do Indie a Kniha rekordů Šutky.

Filmař se nechal slyšet, že byl sám překvapen, jak podobné jsou si obrazy vzdálené od sebe přes půl století.  „V roce 2013 jsem před volbami do poslanecké sněmovny udělal klip na Krylovu píseň. Varoval před komunisty, skladbu přezpíval David Koller. Teď jsem si na archivy ze srpnové Prahy, které jsem tehdy dohledal, vzpomněl, a na originální Krylovu písničku je propojil s příšernými záběry z Ukrajiny. Jsou si neskutečně podobné,“ řekl Miškovský.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články