Fotka jako důkaz. Vodička se v uniformě Armády ČR lísá k ruským vojákům

Proruská fronta České republiky se druží v Rusku. (Twitter Občanská výchova)

Proruská fronta České republiky se druží v Rusku. | FOTO: Twitter Občanská výchova

Další důkaz toho, jak to šéf Českého svazu bojovníků za Svobodu Jaroslav Vodička má se „světonázorem“, koluje po sociálních sítích. Jde o fotografii, na které se Vodička se svými zajímavými kamarády na bratrské návštěvě v Rusku. Vodička je na výletu zachycen v uniformě Armády ČR. Společně s ním jsou na místě další hvězdy proruské fronty. Například komunisté Zdeněk Ondráček, Jaromír Kohlíček a Josef Sláka. Aby byl výčet poslanců a europoslance pestřejší, je tu jestě poslanec SPD Jaroslav Holík a známý senátor Jaroslav Doubrava. No a tuto povedenou delegaci z České republiky doplňuje zástup Rusů v bojových uniformách. Před nimi popsaná delegace z Prahy drží vlajku Ruska.

Je to výjev jak z odporné předrevoluční doby. Obzvláště vypečený je Kohlíček s fešným svetříkem a kloboukem. Vyvedený je i Skála v beranici a jeho tradiční superpřísný pohled.

Vodička už nemusí nic skrývat. Dlouhodobě je zařazený v proruské frontě, kterou někteří označují až za kolaborantskou. Fotografie je dalším potvrzením. Jsou to právě komunisté, kteří jeho svazu přihráli opět šest milionů ze státního rozpočtu. Na co peníze jsou? Třeba na limuzínu s řidičem, kterou Vodička, jako správný papaláš, využívá.

Komunisté mu peníze zařídili, protože je jedním z nich. Býval členem KSČ a agentem VB. Kromě svého počínání ve vedení ČSBS sedí také v zastupitelstvu Ústeckého kraje za strany SPD a Zemanovci. Před nedávnem udělil medaili komunistovi Ondráčkovi, který tloukl v roce 1989 lidi toužící po svobodě. Když předání medaile hájil, řekl například, že si ji Ondráček zaslouží více, než bratři Mašíni.

Po tom všem a nově zveřejněné fotografii už je nepochopitelné, že svaz, který má sdružovat oběti nacistů a komunistů, si ve svém čele drží takového předsedu, jako je Jaroslav Vodička.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]