Staroměstské náměstí opět zaplnili demonstrující lidé. Po týdnu se tu sešly tisíce občanů požadující nezávislost justice, změnu na postu ministra spravedlnosti a transparentní proces s Babišem v kauze Čapí hnízdo. Demonstrace začala v 18.30. Staroměstské náměstí se stále plní. Prohlédněte si fotogalerii. Podle organizátorů je na Staromáku čtyřikrát více lidí než před týdnem.

Protestující trvají na svých požadavcích, pokud nebudou splněny, jsou odhodláni přijít opět za týden.

Na podiu promlouvají zástupci politickách stran. Například místopředseda ODS Martin Kupka. Ten zdůraznil, že je potřeba jít k volbám. „Na volební výsledky Babiš slyší,“ uzavřel své vystoupení. Poslanec Pirátů Jakub Michálek kritizuje Miloše Zemana a Marii Benešovou a jejich vliv na justici. Zmiňuje fakt, že Benešová již jednou měla zastavit stíhání jedné z firem Agrofertu. Slibuje, že každý krok Benešové budou sledovat.

Hlasitý pískot se z náměstí ozval, když se na pódiu objevil Petr Dolínek, zástupce vládní ČSSD. Ten se snažil protestující přesvědčit o tom, že ve vládě jeho strana nebude za všech podmínek. „Miloš Zeman není součástí naší koalice,“ řekl Dolínek. Při vystoupení Dolínka musel pískající dav uklidňovat moderátor.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!