Češi demonstrovali ve více než třech stech obcích a měst proti trestně stíhanému premiérovi Andreji Babišovi a kvapně dosazené ministryni spravedlnosti Marii Benešové. Na mnoha z těchto míst se jednalo o opakovaná protestní shromáždění, jako tomu bylo i v Brně, kde se lidé sešli již popáté po sobě, tentokrát ovšem na  náměstí Svobody.

Na shromážděních demonstrovali lidé nejrůznějšího věku a podle četných svědectví a fotografií na sociálních sítích vládl víc sarkasmus než jakákoli prvoplánová zloba, jak se naopak pokoušel tvrdit jeden z krajských zastupitelů ANO. Ústředním motivem transparentů byl motýl v narážce na Babišovo nesouvislé vystoupení na výroční schůzi Česko-německé obchodní a průmyslové komory, kde při projevu o ekologii a zemědělství prohlásil, že v Česku „chceme zase motýle“.

Účastníci demonstrací ve všech koutech republiky také písemným vzkazem ujišťovali, že přijedou i na zatím největší plánované shromáždění, které je ohlášené na neděli 23. června na pražské Letenské pláni.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

David Horák
David Horák
Redaktor deníku FORUM 24
Další články autora