Putinovi motorkáři Noční vlci na své pouti Evropou opět dojeli do Prahy. Z cesty a jejich přítomnosti se tradičně radují komunisté a všichni další obdivovatelé Ruska a Vladimira Putina. Samotní motorkáři ale asi neměli velkou radost z přivítání v Praze. Na jednom z mostů je totiž vítal dvcetimetrový nápis odkazující na spojenectví Hitlera a Stalina.

Zhruba 70 motocyklů a deset automobilů s vlajkami poté přijelo k pravoslavnému hřbitovu na Olšanech, kde Vlci pokračovali v šíření kremelské propagandy pod záminkou uctění památky rudoarmějců. Aktivisté ze skupiny Kaputin nad zeď Olšanského hřbitova vztyčili velký transparent, jímž dopoledne „vítali“ motorkáře z mostu při vjezdu do města. Na dohled od údajného pietního aktu se tak skvěl velký nápis „Hitler + Stalin started WWII“.

Motorkáři a jejich podporovatelé na první pohled šíří propagandu oranžovočernými stuhami a vlajkami, což je symbol z carských dob, který oprášil Vladimir Putin a nově je symbolem ruské agrese na východě Ukrajiny. Červenými vlajkami s pěticípou hvězdou, srpem a kladivem zas legitimizují komunismus, jehož stoupenci v Česku prosazují zájmy Kremlu.

Cestu tzv. Nočních vlků v Česku letos organizuje základní organizace Českého svazu bojovníků za svobodu „Beskydsko“. Dokládají to propagační materiály i foto demonstranta s vlajkou ČSBS „Beskydsko“ v přiložené galerii. Ústředí ČSBS tvrdí, že se od od této aktivity své organizace distancuje.

Není divu, že funkcionářům z ústředí tohoto svazu vadí, když novináři zaznamenají účast jejich organizace a členů na takové akci. Tento spolek vedený konfidentem komunistické policie Jaroslavem Vodičkou totiž dostává každoročně od státu 6.3 milionu korun na svoji činnost a účastní se pravidelně oficiálních akcí ministerstva obrany. Schválení dotace spolku na letošní rok bylo jednou z podmínek KSČM k podpoře současné vlády. Jinými slovy, i tohle občané ČR platí ze svých daní.

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!