Foto jako důkaz. Hamáček i Zeman kašlou na zákazy. V Lánech porušili vše, co jde

Twitter Jiřího Ovčáčka

Miloš Zemann a jeho expertní tým nařízení vlády dodržovat nemusí. | FOTO: Twitter Jiřího Ovčáčka

V Lánech se u Miloše Zemana sešel jeho expertní tým. Jiří Ovčáček zveřejnil fotografii, kde u dlouhého stolu sedí třináct lidí včetně prezidenta a šéfa Ústředního krizového štábu Jana Hamáčka. Toho Hamáčka, který rozhoduje o tom, jaká mimořádná opatření obyvatelé České republiky musí dodržovat, a toho Hamáčka, který šéfuje policii.

Policii, která v těchto dnech rozhání skupiny lidí, kteří nedodržují nařízení o tom, že se nesmí shlukovat. Například na Řípu to policisté před několika dny udělali. Také přísně pokutují hostinské, kteří i přes zákaz pustí do své hospody štamgasty a natočí jim pivo. Až tři miliony pokuta pro hospodu, dvacet tisíc pokuta pro každého, kdo v hospodě sedí.

Zveřejněná fotografie tedy vyvolává otázky. Například co si to ti pánové vlastně dovolují? Celé republice právě tito lidé zakazují scházet se u stolu v hospodě. Hospodské nutí, aby měli zavřeno a prodělávali. A potom se tito zakazovači sejdou v hospodě u jednoho stolu, kde sedí těsně u sebe. Navíc před sebou mají talíře s jídlem. Jak jedli, když mají povinně nosit roušky? Jak pili, pokud měli roušky?

Dnes se v Lánech stalo úplně všechno, co se nesmí. V jedné místnosti velký počet lidí sedících u jednoho stolu. Po fotografování si jistě sundali roušky a společně poklábosili při pojídání pokrmů. Kdyby se tohle stalo kdekoliv jinde, každý účastník bude platit.

Tedy poslední otázky: Jakou pokutu zaplatí Miloš Zeman jako organizátor tohoto dýchánku, který mohl bez problémů proběhnout jako videokonference? A jakou pokutu dají policisté všem přítomným? A už to Jan Hamáček policii oznámil?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner