Fotogalerie: Protest proti otevření „konzulátu“ doněckých banditů v Ostravě

David Těšínský

Otevření zastupitelského centra takzvané Doněcké lidové republiky v Ostravě provázely protesty. Proti otevření centra demonstrovali aktivisté ze skupiny Kaputin. „Je to velká akce ruské propagandy a divadýlko. Když se tady zakládají konzuláty neexistujících zemí, které vznikly z násilí a okupací, když se to tady oslavuje a ještě se k tomu zvou čeští poslanci a nereaguje se na to, tak tady opravdu selhává český stát a demokratické řízení,“ řekl organizátor protestní akce Otakar van Gemund.

Podívejte se na obrazovou reportáž našeho fotografa Davida Těšínského z protestní akce v Ostravě.

ČTK

Podle ministerstva zahraničí však nelze centrum považovat za diplomatické zastoupení, protože Česká republika existenci Doněcké lidové republiky neuznává. Proto na českém území nemůže působit ani honorární konzul tohoto samozvaného státu. Ministerstvo zahraničí uvedlo, že požádá Krajský soud v Ostravě, aby zrušil spolek, který stojí za vznikem doněckého zastupitelského centra.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner