Fotogalerie: Shromáždění za ponechání údaje o hl. městě Izraele v atlase

Eric Drooker

Na Václavském náměstí v Praze se dnes od 17:00 uskutečnilo protestní shromáždění proti falšování českého školního atlasu ve věci hlavního města Izraele. Shromáždění se zúčastnila řada osobností české politické scény, které vyburcoval případ „politicky motivovaného rozhodnutí ministerstva odebrat atlasu akreditaci, pokud v něm bude uveden Jeruzalém jako hlavní město Izraele“.

„Současná vláda v řadě ohledů ustupuje od skvělé tradice našeho státu, tedy jasné podpory Izraele jako jediného demokratického státu na Blízkém východě a našeho blízkého přítele. Jsem velice rád, že i tahle akce přispěla ke změně postoje ministerstva, která byla oznámena pár hodin před jejím začátkem. Ukazuje se, že taková shromáždění mají smysl,“ řekl účastník akce Jan Klusáček.

Přinášíme fotografie Davida Těšínského.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]