FOTOREPORTÁŽ: Čechy Rusům! Aktivisté si oblékli trička s hesly a vyrazili na exkurzi

Petr Zewlakk Vrabec

Aktivistická skupina Kaputin uskutečnila dnes od 17 hodin na Pražském hradě turistický výlet. Jako dresscode si aktivisté zvolili trička s nápisy a potisky kritizujícími prezidenta Miloše Zemana, jeho spolupráci s Ruskem a Čínou i nedávné policejní zásahy proti odpůrcům čínské návštěvy v Praze.

„Byli jsme zvědaví, zda je možné v naši zemi a na Hradě zvláště nosit tričko s jakýmkoliv nápisem a obrázkem, nebo už to možné není,“ řekl Svobodnému fóru Otakar van Gemund, jeden ze zakládajících členů skupiny Kaputin. „V žádném případě se nejedná o demonstraci, ty nejsou na území Pražského hradu povoleny. Je to jen výlet určité skupiny lidí, která si je blízká v politickém postoji a názorech,“ uvedla skupina již dříve v tiskovém prohlášení.

Na akci se sešlo zhruba 20 „turistů“ a průvodce. Mezi účastníky byli mimo jiné lidé ze skupiny Pražský Majdan či občanský aktivista Tomasz Peszyński. Průvodce hovořil o historii Pražského hradu. Hradní policista se aktivistů dotázal, o jakou akci se jedná, a pak nechal její účastníky pokračovat v exkurzi. „Turisté“ měli na tričkách portréty prezidenta s nápisy: „Čechy Rusům“, „Naši spojenci josu mými nepřáteli“, nebo „Za mě potopa. Zleman.“ Někteří měli na zádech vlajku s portrétem Václava Havla, k vidění byly i placky nebo obrázky na podporu vězněné Nadiji Savčenkové. Podívejte se na povedenou fotogalerii z akce:

Foto: Petr Zewlakk Vrabec

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner