Funguje ještě na ministerstvu financí něco? ptá se Kalousek

Eric Drooker

Plnění státního rozpočtu nenechává klidným bývalého ministra financí Miroslava Kalouska. Zatímco si současný šéf státní kasy Andrej Babiš užívá dovolenou ve Francii, odkud na sociálních sítích uráží právě svého ministerského předchůdce, jeho podřízení zřejmě zvolnili stejně jako jejich nadřízený. Podle Kalouska poprvé za posledních dvacet let nedokázali Babišovi lidé zveřejnit včas čísla a data plnění rozpočtu.

Zveřejnění dat je důvěryhodné pouze, když je k dispozici včas

Podle místopředsedy TOP 09 je zvykem dodržovat na ministerstvu některé zvyky, za každých okolností. „Je první pracovní den v měsíci, 14 hodin 15 minut. Za posledních 20 let se ještě nestalo, aby ve 14 hodin nebylo zveřejněno pravidelné pokladní plnění státního rozpočtu za minulý měsíc,“ diví se Kalousek na svých facebookových stránkách. „K důvěryhodnosti zveřejňovaných dat totiž v civilizovaném světě přispívá i dodržovaní pravidelného termínu, kdy jsou tato data publikována, aby se zabránilo spekulacím, že s nimi příslušný ministr na poslední chvíli manipuluje a zkresluje jejich interpretaci,“ vysvětluje bývalý šéf rezortu financí. „Pokud už na ministerstvu financí nefunguje ani tato zásada, nefunguje tam zřejmě už vůbec nic,“ rýpl si Kalousek do Andreje Babiše.

Ministerstvo se opozdilo o půl hodiny

Kalouskovu kritiku na ministerstvo financí lze brát spíše s lehkou dávkou nadsázky, protože úřad se s prezentací správy zdržel o necelou půlhodinu.

mf plneni rozpoctu cas

Vážněji ovšem vzalo zprávu hnutí ANO, které, stejně jako již několikrát, přičetlo všechna pozitiva meziročního rozdílu svému šéfovi Andreji Babišovi. Stejně jako třeba u návrhu zákona o hazardu tak vše dobré podle Babišových lidí je pouze ministrovou zásluhou.

Facebook hnutí ANO opět chválí Andreje Babiše za věci, které neovlivnil

Facebook hnutí ANO opět chválí Andreje Babiše za věci, které neovlivnil

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner