Gandalf je očkován a všem vzkazuje: Udělejte rozumnou věc a pomozte

Ian McKellen je po očkování. (Twitter @NHSEngland)

Ian McKellen je po očkování. | FOTO: Twitter @NHSEngland

Sir Ian McKellen ve středu s nadšením podstoupil očkování proti covidu-19. Vakcínu, kterou ve Velké Británii aplikují od minulého týdne, dostal podle serveru Page Six populární představitel Gandalfa z Pána prstenů na londýnské univerzitě Queen Mary. 

„Mám velké štěstí, že jsem naočkován,“ napsal jedenaosmdesátiletý herec na twitteru. „Bez váhání bych to doporučil každému,“ dodal s neskrývanou euforií. Vzhledem ke svému věku patří do skupiny, která je na britských ostrovech očkována mezi prvními. 

Místo obav z jehel nebo účinků vakcíny ukázal McKellen především dobrou náladu a odhodlání ukázat všem, že je třeba se zachovat zodpovědně. „Povzbudil bych každého, aby udělal rozumnou věc, nejen pro sebe, ale pro všechny ostatní. Protože pokud nejste nakažení, pomáhá to i všem ostatním, že?“ řekl držitel dvou nominací na Oscara pro ITV.

Herec dostal vakcínu na londýnské univerzitě Queen Mary. (zdroj: Twitter @NHSEngland)

„Kdokoli, kdo je na světě tak dlouho jako já, je naživu, protože někdy v životě podstoupil očkování,“ myslí si herec, jehož kariéru změnily role čaroděje Gandalfa a komiksového Magneta ze série X-Men.

McKellen má velký důvod se o své zdraví strachovat. V roce 2012 totiž v rozhovoru pro list Daily Mirror přiznal, že dlouhodobě bojuje s rakovinou prostaty. „Mám ji šest, možná sedm let. Když vám rakovinu odhalí, musíte ji sledovat a dát si velký pozor, aby se nešířila dál. V prostatě to však není tak závažné,“ řekl herec pro britský deník.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články