Gazdík o Lidových novinách: Nepokrytě vedou Babišovu volební kampaň

Petr Gazdík (ČTK)

Petr Gazdík | FOTO: ČTK

Článek Ondřeje Koutníka z Babišových Lidových novin nadzvedl předsedu Starostů a nezávislých Petra Gazdíka. A není se čemu divit – materiál, který v podstatě nekriticky kopíruje názor Andreje Babiše v souvislosti s reorganizací policie, je navíc doplněn fotografií billboardu hnutí ANO s nápisem „Zasloužíme si lepší Česko. Bez politiků, kteří likvidují nezávislou policii.“ Gazdíka tak v reakci na celou věc zajímá, zda se podobný mediální výstup bude počítat do výdajů na kampaň.

„To už není, po mém soudu, nadbíhání majiteli, ale nepokrytá volební kampaň. Špatně maskovaná jako žurnalistika. Co na to Rekonstrukce státu? Bude se to počítat do výdajů na kampaň?“ napsal Gazdík.

Screenshot 2016-07-22 10.56.22

Předseda STAN komentoval článek s titulkem Citlivý případ Beretta v ohrožení, který v LN vyšel ve čtvrtek. V kauze Beretta byli letos na jaře po třech letech prověřování obviněni detektiv protikorupční policie (ÚOKFK) Radek Holub, bývalý policista Igor Gáborík a celník Pavel Šíma. Právě tuto kauzu by mohla podle Koutníka (a také podle Babiše) zbrzdit reorganizace, během níž má být ÚOKFK sloučen s ÚOOZ.

Babiš je navíc přesvědčen, že právě Beretta byla podnětem k reorganizaci. „Já jsem dnes přesvědčen, že impulsem k té reformě, k odstranění plukovníka Šlachty, je kauza Beretta. Tam došlo k tomu, že útvar Šlachty zadržel a vzal do vazby ředitele útvaru ÚOKFK,“ uvedl vicepremiér ve středu po jednání vlády. Ministr vnitra Milan Chovanec pro Českou televizi sdělil, že šetření této kauzy bude převedeno jinam. On i policejní prezident Tomáš Tuhý ujišťují, že žádná z živých kauz zastavena nebude.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]