Gazdík označil Babišovu knihu O čem sním, když náhodou spím za Mein Kampf

Petr Gazdík (ČTK)

Petr Gazdík | FOTO: ČTK

Předseda STAN Petr Gazdík označil knihu Andreje Babiše O čem sním, když náhodou spím za Mein Kampf. Gazdík rázně odmítl případnou vládu s hnutím ANO. Starostové teď ale mají poněkud jiné starosti, než je vládní koalice. Očekává se, že v nejbližších dnech padne jejich koalice předvolební s KDU-ČSL. Mimochodem, skutečný Hitlerův Mein Kampf vyšel na den přesně před 92 lety.

Petr Gazdík v rozhovoru pro časopis Týden prohlásil: „Andrej Babiš teď do svého ‚Mein Kampfu‘, který nedávno představil pod názvem O čem sním, když náhodou spím, napsal, že by rád rušil obecní rady a zastupitelstva, aby mohl vládnout soudruh předseda místního národního výboru, který se nepotřebuje s nikým radit. To se Starostům hrubě nelíbí, stejně jako Babišovy představy o demokracii. Považuji to za nebezpečné. Takže s Andrejem Babišem ne. Tečka.“

Starostové ale místo spolupráce s Andrejem Babišem nyní především řeší koalici s KDU-ČSL. Podle posledních odhadů se nezdá pravděpodobné, že by koalice překročila potřebných 10 % ke vstupu do sněmovny. Nejspíš se tak uskupení v nejbližších dnech rozpadne a někteří členové STAN budou na kandidátce KDU-ČSL. Čas na sestavení definitivní podoby kandidátní listiny mají strany do 15. srpna.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]