Generál Petr Pavel: NATO bude mít jasnou odezvu. Tohle je státní agrese a terorismus

Armádní generál Petr Pavel (Pavel Hofman)

Armádní generál Petr Pavel | FOTO: Pavel Hofman

Generál Petr Pavel, bývalý nejvýše postavený voják v NATO, vydal několik ostrých vyjádření v souvislosti s informací o tom, že za výbuchy ve Vrběticích stojí ruská tajná služba. Generál řekl, že zjištění budou mít jasnou odezvu v NATO. Podle něj jde o státní agresi a terorismus.

„V NATO to bude silné téma s jasnou odezvou. I tady se ukazuje jak je dobře být dobrým spojencem. Nikdy nevíme, kdy budeme solidaritu a podporu potřebovat,“ uvedl pro FORUM 24 Petr Pavel.

FORUM 24 (archiv)

Na Twitteru k celé kauze konstatoval: „Akce vedena příslušníky speciální jednotky vojenského zpravodajství proti civilnímu zařízení suverénního státu je aktem otevřené agrese a nebojím se říct státního terorismu. Proti tomu se musíme velmi razantně postavit a chránit naši bezpečnost. Sami i ve spolupráci se spojenci,“ napsal generál.

V rozhovoru v České televizi mu potom moderátor Jakub Železný položil otázku, zda je skutečně pravda, že Rusko disponuje speciální tajnou jednotkou, jejíž náplní je provádět teroristické útoky na území jiných států a zabíjet tamní lidi. Na to Petr Pavel odpověděl jen: „Ano, je to tak.“

Současně také řekl, že spojenci pravděpodobně zareagují solidárně a vyhostí ze svých zemí také příslušný počet Rusů. Zajímavým sdělením byla informace o tom, že na celé věci se jistě podílely i partnerské bezpečnostní složky z jiných zemí.

Zásadním připomenutím potom byla slova Petra Pavla o tom, že Rusko by s Českou republikou jednalo úplně jinak, kdyby jednala sama za sebe a kdyby nebyla součástí NATO.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]