Generál uspěl. Ale s podceňováním venkova se musí skončit. Obrátíme se na miliony domácností s jasným vysvětlením

Prezidentský kandidát Petr Pavel hovoří na tiskové konferenci ve svém volebním štábu k výsledkům prvního kola prezidentských voleb. (ČTK / Šimánek Vít)

Prezidentský kandidát Petr Pavel hovoří na tiskové konferenci ve svém volebním štábu k výsledkům prvního kola prezidentských voleb. | FOTO: ČTK / Šimánek Vít

Generál Petr Pavel uspěl a oslovil více lidí, než předvídaly průzkumy. Získal 35 procent hlasů. Také se ale naplnila hororová prognóza, Babiš získal rovněž 35 procent a Česko se tak ocitá na fatálně vážné křižovatce.

Druhé kolo bude ve znamení toho nejtvrdšího konfliktu, jaký si lze ve volbách představit. Andrej Babiš má suverénně v rukou český venkov, zejména moravský, ale i většinu českých maloměst a vesnic. Generál Petr Pavel má silnou pozici ve velkých městech, mezi vzdělanějšími lidmi. Dokázal přesvědčit mnohem větší počet voličů, než ukazovaly průzkumy. Má tak šanci zlomit prokletí populismu v české politice. Může získat voliče Danuše Nerudové. Ale musí také zabránit tomu, aby Babiš dál mobilizoval venkovské obyvatelstvo protivládní kampaní. Generál proto nesmí mít image vládního kandidáta.

Zvýšenou volební účast v jinak ospalých maloměstech bychom měli číst jako projev nesouhlasu přirozeně konzervativnějšího venkova s liberálním městem. Měli bychom si uvědomit, že pod vedením slovenského estébáka a autoritáře může povstat nespokojené a frustrované obyvatelstvo z obcí a maloměst, které má statisticky ohromnou sílu, proti bezděčné ignoranci bohatších a spokojenějších Čechů. Nesmíme prostě už na náš venkov zapomínat.

Co máme v této situaci dělat? Všechno, abychom nepředali zemi Agrofertu.

Tým Petra Pavla by si měl konečně uvědomit, že nesmí lidi na venkově ignorovat.

Tým Petra Pavla by měl vyslat jasná poselství lidem na českém a moravském venkově, že mu na těchto lidech také záleží.

Tým Petra Pavla by měl také nazřít, že havlovská a liberální rétorika není to, co Petra Pavla dostane na Hrad.

Tým Petra Pavla si nesmí nechat vnutit, že je generál exponentem vlády.

Krátce před volbami jsem navštívil mítink Petra Pavla v Praze na Národní třídě. Byla tam výborná atmosféra, ale došlo mi, jak tito lidé hluboce nechápou, že tyto volby se nerozhodují v Praze na Národní třídě. Rozhodují se v Břeclavi, ve Vlašimi, v Tachově, v Uherském Hradišti nebo v Havířově. Lidé na těchto místech potřebují cítit zájem a pochopení. A potřebují dostat informace. Třeba o tom, že je absurdní vyslat na Pražský hrad lháře a tuneláře.

Redakce názorového internetového deníku FORUM 24 a Týdeníku FORUM se rozhodla přispět k tomuto souboji o osud naší země a pokusíme se opět oslovit obyčejné lidi na českém venkově. Připravíme masové vydání Týdeníku FORUM, a když se nám ho podaří vytisknout a rozšířit, tak ho doručíme do více než dvou milionů českých domácností. Chceme lidem vysvětlit, že prezident České republiky má mít důstojnost. Celé zvláštní vydání máme již připraveno.

Prosíme, pomozte nám s touto akcí. Pořádáme sbírku na masový tisk Týdeníku FORUM s jasným a srozumitelným vysvětlením, o co v této volbě jde.

Účet je: 6018253329/0800
IBAN: CZ30 0800 0000 0060 1825 3329

 

Týdeník FORUM
Ukázka z novin, které připravujeme pro masové volební vydání. Doručíme ho do více než dvou milionů domácností.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články