Generální ředitel České televize se zranil na lyžích. Zlomil si pánev

Generální ředitel České televize Petr Dvořák (ČTK/Kamaryt Michal)

Generální ředitel České televize Petr Dvořák | FOTO: ČTK/Kamaryt Michal

Generální ředitel České televize se těžce zranil při lyžování. Podle informací, s nimiž přišel Blesk.cz, si zlomil pánev. Potvrdila to mluvčí televize Karolína Blinková.

Generální ředitel České televize Petr Dvořák se v týdnu již nezúčastnil jednání Rady České televize, na kterém byla projednávána kauza údajného sexuálního obtěžování a bossingu podřízených Markem Wollnerem. 

(Týdeník FORUM)

Generální ředitel poslal své stanovisko, podle něhož se Marek Wollner nedopustil žádného trestného činu, a toto stanovisko kvůli Dvořákovu zranění radním tlumočil vedoucí komunikace České televize Vít Kolář. 

Petr Dvořák je ve vedení České televize již 12 let. V dubnu 2017 byl zvolen jednomyslně mezi 12 zájemci. Rada, která generálního ředitele volí, na začátku dubna 2017 vybrala pět finalistů. V prvním kole nikdo zvolen nebyl, do druhého kola postoupil spolu s Dvořákem i bývalý ředitel TV Prima Martin Konrád. Ke zvolení bylo potřeba minimálně deseti hlasů z 15 členů Rady.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články