GIBS zasahoval u Šlachty, policisté si jdou navzájem po krku

ČTK

Úterní večer se bezpochyby zapíše do dějin české policie. V Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu totiž zasahovala Generální inspekce bezpečnostních sborů. Zjednodušeně řečeno, policisté vyšetřují jiné policisty. Šlachtův protimafiánský útvar, jak je ÚOOZ nazýván, zatím pouze potvrdil, že k zásahu skutečně došlo.

Eric Drooker

Podle serveru Lidovky.cz se zatím nikdo z protimafiánského útvaru nechce o zásahu bavit dopodrobna. „Máte správné informace. Skutečně tu byla generální inspekce. Byla jim poskytnuta veškerá součinnost,“ potvrdil pouze mluvčí GIBS Pavel Hanták. Nejasný tak je nejen důvod, proč policisté, kteří mají na starost stíhání trestné činnosti svých kolegů, zasahovali, ale i to, kolik jich v úřadu Roberta Šlachty bylo.

www.rozboril.cz

V případu nazvaném Vidkun se od počátku řeší, proč nedostal vyšetřování na starost GIBS, ale právě Útvar pro odhalování organizovaného zločinu. Podle zákulisních informací se tak vrchní žalobci z Olomouce rozhodli proto, že považují některé zaměstnance inspekce, včetně jejího šéfa Ivana Bílka, za lidi napojené na exministra Ivana Langera, kterého se snaží dost neohrabaným způsobem do olomouckého případu namočit, a to zjevně proto, aby vyhověli lidové poptávce po „krvi“ politiků bývalých pravicových vlád. A nebo poptávce Andreje Babiše? To ponecháme s otazníkem.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner