Ruský ozbrojenec Igor Girkin potvrdil, že militant dopadený ukrajinskou tajnou službou (SBU), byl velitelem protivzdušné obrany na Ruskem okupovaném území Ukrajiny během zkázy letadla z linky MH17.

Girkin, který vystupoval jako „ministr obrany“ okupovaného území, jež propaganda ozbrojenců označuje jako Doněckou lidovou republiku, potvrdil, že Volodymyr Cemach zadržený příslušníky SBU v bytě ve městě Snižné, byl v červenci a srpnu 2014 „velitelem protivzdušné obrany“ ruských a prokremelských militantů na Ukrajině. Napsal to server UAWire.org.

Cemach, přezdívaný „Borisovič“, velel právě „protivzdušné obraně“ okupovaného města Snižné, u něhož se Boeing 777 Malajsijských aerolinií zřítil poté, kdy jej zasáhla ruská střela BUK.

Cemach předtím velel obsluze protivzdušných kanonů v Semenovce a – jak napsal Girkin na síti Vkontakte – „vedl si skvěle“. Girkin však zároveň prohlašuje, že Cemach ani jiní ozbrojenci z jeho tábora za sestřelení letadla MH17 nemohou. Cemachova dcera dříve tvrdila, že její o tec byl jmenovaný „šéfem protivzdušné obrany“ až v říjnu 2014.

 

Revue Forum Banner
David Horák
David Horák
Redaktor deníku FORUM 24
Další články autora