Gordon Ramsay tajně finančně podpořil čtrnáctiletého Bena, který neúspěšně bojoval s rakovinou

Gordon Ramsey (flickr.com/The Muppets)

Gordon Ramsey | FOTO: flickr.com/The Muppets

Smutná zpráva o smrti Bena Watkinse obletěla tento týden celý svět. Čtrnáctiletý soutěžící z dětské verze MasterChefa po osmnácti měsících boje podlehl vzácnému typu rakoviny. Mezi těmi, kdo reagoval jako první, byl i Gordon Ramsay, který poslal emotivní vzkaz. Málokdo ovšem věděl, že se světoznámý kuchař o Bena staral i v době jeho nemoci. Podrobnosti nyní zjistil deník New York Post.

Podle amerického listu, který citoval týdeník Variety, se Ramsay podílel na placení Benovy léčby částkou 50 tisíc dolarů. Peníze měl kuchař a moderátor několika úspěšných show poskytnout v srpnu tohoto roku. 

Watkins, který vyrůstal u babičky, protože o rodiče přišel v momentě, kdy otec zastřelil matku a poté i sebe, bojoval dlouhý rok a půl. Vzácný typ rakoviny, národ měkkých tkání (angiomatoidní vláknitý histiocytom), postihl zatím pouze šest lidí na světě. Bena v pondělí 16. listopadu zabil.

Jak ovšem chlapcova babička opakovala i při oznámení smutné zprávy, její vnuk na sobě nikdy nedával znát, že by ho něco trápilo, nebo, že svůj boj s těžkou nemocí vzdává. 

Tana a Gordon Ramsayovi (zdroj: gordonramsay.com)

Gordon Ramsay se jako člověk se srdcem na pravém místě nepředvedl v Benově případě poprvé. Se svou ženou Tanou založili nadaci, která aktivně pomáhá nemocným dětem. Spolupracují například s dětskou charitou nemocnice Great Ormond Street Hospital.

Jak sami manželé říkají, chtějí dát některým z nejchudších dětí životní šanci. Pomáhají i Ramsayovy restaurace. Na účet svých hostů přidávají dobrovolný dar jedné libry. Získané peníze by měly pomoci podpořit některé z nejvíce vážně nemocných dětí ve Velké Británii.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články