O ikoně české hudební scény Karlu Gottovi se všeobecně ví, že je příznivcem konspiračních teorií, kterým zcela nekriticky věří. Přesvědčil o tom i nyní ve svém rozhovoru pro Český rozhlas Dvojku. Podle „Mistra“ je totiž jasné, že celá okupace v roce 1968 byla předem domluvená a svůj podíl na ní měli i Američané. Důkazem má být fakt, že každý měl rok na to, aby ze země odešel, pokud by se mu nastolený systém nelíbil.

K politice se nejzlatější Slavík vyjadřuje málokdy. I to mu pomohlo, aby zvládl změnu režimu nebo střídání vládních stran. Jak se ukazuje, Gott moc dobře ví, proč to dělá. Jeho výroky jsou totiž velmi podivné.

„Oni při tom obsazení Československa nám nechali rok, aby, kdo chtěl, mohl odejít. To už přece samo o sobě říká, jak to bylo všechno naplánované a domluvené, mezi velmocemi,“ má jasno nedotknutelný umělec. Ve své konstrukci jde ovšem ještě dál.  „My viníme pořád jednu velmoc, která nás obsadila. Ale pozor, byly domluvené, a to je důležité pořád si to říkat,“ zastal se Gott Sovětského svazu.

Američané podle něj měli mít při plánování okupace jeden požadavek. „Tak nechte ty hranice otevřené, ať to má takový lidský průběh, nechť odejde každý, který nechce být v tomhle systému té normalizace.“ Gott však nechápe, proč byli oslavováni pouze lidé, kteří se po roce 1989 vrátili zpět do vlasti. Sám by si totiž představoval, že bude národem oceněn ještě mnohem víc za to, že v republice zůstal.

Božský Kája má o minulosti jasno, jen je třeba dodat, že podle něj svět řídí ilumináti, a zpěvák dokonce ví, kdo stojí za migrační krizí, ale bojí se to říkat nahlas. Gottovy pohádky se sice hezky poslouchají a můžeme se jim smát, ale v dnešní době dezinformací a alternativních výkladů historie jsou velmi nebezpečné. Pořád se totiž najde spousta lidí, kteří věří tomu, že jsme pod nadvládou čehosi téměř nadpřirozeného. A když to říkal pan Gott, musí to přece být pravda.

Revue Forum Banner
Vilém Besser
Vilém Besser
Redaktor a komentátor deníku FORUM 24
Další články autora