Ivaně Gottové se nelíbí, že Ovčáček publikoval její dopis Zemanovi

Zpěvák Karel Gott  (ČTK)

Zpěvák Karel Gott | FOTO: ČTK

Vdova po zpěvákovi Karlu Gottovi Ivana napsala před časem děkovný dopis prezidentu Miloši Zemanovi a jeho kanceláři, kde vyjádřila vděčnost za uspořádání posledního rozloučení s jejím mužem. Mluvčí Jiří Ovčáček list okamžitě umístil na sociální sítě – a proti tomu se Gottová ohradila.

Pohřeb Karla Gotta, který zemřel 1. října,  se konal 12. října v katedrále sv. Víta. Provázely jej spory o to, zda se má jednat o rozloučení státní, Gottová však později ocenila roli Pražského hradu i arcibiskupa Dominika Duky a Zemanovi napsala. „Mé poděkování směřuji vůči všem z okruhu Kancléře prezidenta republiky a všech jejích součástí, kteří se na náročné realizaci podíleli,“ uvedla. Celý dopis Jiří Ovčáček okamžitě zveřejnil.

 

Gottová ale o záměru Pražského hradu umístit dopis na sociální sítě nejspíše nevěděla, a tak se na Gottových stránkách objevilo prohlášení. „Poslední rozloučení s panem Karlem Gottem připravovala paní Ivana Gottová ve spolupráci s Arcibiskupstvím pražským a dále Úřadem vlády České republiky a Kanceláří prezidenta republiky. Vzhledem k náročnosti příprav posledního rozloučení v Paláci Žofín, v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha i na dalších místech v Praze a rovněž vzhledem k profesionálnímu přístupu a důstojnému průběhu posledního rozloučení, považovala paní Ivana Gottová za správné vyslovit poděkování za poskytnutou podporu, pomoc a spolupráci, což učinila osobním dopisem,“ napsala na Gottův web mluvčí Aneta Stolzová. „Paní Ivana Gottová považuje nadále vyslovená poděkování za správná, pro medializaci soukromé korespondence však nevidí důvod a nenese odpovědnost za jednání jiných osob,“ dodala.

Gott zemřel v úterý 1. října po těžké nemoci, bylo mu 80 let. Poslední rozloučení pro veřejnost se uskutečnilo na Žofíně v pátek 11. října od 8:00 do 22:00, dorazilo na ně asi 50 tisíc lidí. V sobotu 12. října od 11:00 v katedrále svatého Víta sloužil pražský arcibiskup Duka zádušní mši, které se zúčastnili pozvaní hosté včetně prezidenta Zemana nebo premiéra Andreje Babiše.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články