Gottwald, Fučíková, Kopecký. Hrob komunistů někdo polil červenou barvou

Eric Drooker

Na Facebooku se objevily fotografie hrobu z pražských Olšanských hřbitovů, který někdo polil červenou barvou. Pokud by policie po vyčíslení škody zjistila, že se jedná o trestný čin, pachateli by mohl hrozit až rok za mřížemi. Červená barva má pravděpodobně připomenout zločiny těch, jejichž jména si můžeme přečíst na náhrobku – v čele s komunistickým prezidentem Klementem Gottwaldem.

„Je to pro nás týden stará záležitost, kterou prošetřují policisté z podezření trestného činu poškození cizí věci, konkrétně sprejerství. Podstatné bude vyčíslení škody, kdy se z toho může ještě stát přestupek,“ řekl blesk.cz policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Kromě Gottwalda a jeho manželky Marty zde odpočívají i další komunističtí politici – aktivistka Gusta Fučíková, ministr Jan Harus, komunistický poslanec Gustav Kliment, spisovatelka a novinářka Marie Majerová nebo předseda KSČ ve 20. letech Josef Haken.

Facebook - Alena Smolíková

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner