Greta bojuje proti zlému Západu stejně tvrdě jako Putin. Zřejmě to ani není náhoda

Greta Thunberg na tiskové konferenci u příležitosti svého vystoupení v Evropském parlamentu 16. dubna 2019 (Evropská unie)

Greta Thunberg na tiskové konferenci u příležitosti svého vystoupení v Evropském parlamentu 16. dubna 2019 | FOTO: Evropská unie

Klimatická aktivistka Greta Thunbergová definitivně odhalila pravou podstatu svého svatého boje. Její niterná starost o zelenou planetu a čisté klima je dílčím projevem hlubšího světonázorového pnutí v její duši. Trápí ji zkaženost Západu. Stejně jako Vladimira Putina.

V době, kdy tyranské diktatury ohrožují mezinárodní bezpečnost i životy milionů nevinných lidí v napadených oblastech, tak Thunbergová bojuje proti kapitalismu, západnímu kolonialismu a globalismu. Zřejmě si nevšimla, jak hodně je její ideologie podobná tomu, co říká ruský prezident Vladimir Putin, který vyhlásil, že také bojuje se snahou imperialistického Západu o nadvládu nad světem.

()

Devatenáctiletá Švédka se chce nyní kromě klimatického aktivismu věnovat tomu, co je pro ni příčinou všeho zla, tedy boji proti „despotickému kapitalismu“. Prohlásila to v londýnské Royal Festival Hall při křtu své knihy pojmenované The Climate Book.  Ve svém vystoupení se mimo jiné zastala i ekologických aktivistů, kteří vychrstli rajčatovou polévku na obraz Vincenta van Gogha. Lidé se prý snaží vymýšlet nové způsoby, protože to, co dělali doteď , prý nefungovalo.

Greta Thunbergová tvrdí, že „systém globalizovaného západního světa je vytvořen na principech kolonialismu, imperialismu, despotismu a genocidě“. Přesto je to podle ní právě ten systém, který akumuluje moc a formuje hlavní směřování světa. „Aby pár vyvolených maximalizovalo svůj krátkodobý zisk, využívá systém založený na rasismu a despotismu lidí i planety,“ řekla Greta.

Dodejme, že systému, který Greta Thunbergová tolik kritizuje, se říká „kapitalismus“ spíše jen ze zvyku, který zavedli spolu s Karlem Marxem intelektuálové extrémní levice. Ve skutečnosti jde o svobodnou společnost se svobodným podnikáním a svobodným šířením názorů, díky čemuž se může i ze šestnáctileté školačky stát při dobrém marketingu světová celebrita a opinion maker. Přitom bojuje proti systému, který ji dal jak blahobyt její rodiny, tak i příležitost hlásat destruktivní ideologii včetně docela obyčejných bludů.

Proti této eskapádě Gretiných kryptokomunistických blábolů, které šíří média ve velkém stylu, se ozvala i řada střízlivých komentátorů, kteří Thunbergové připomněli, že ten hrozivý západní kapitalismus umožnil odstranění hladu pro stovky milionů lidí na světě a také razantní prodloužení průměrné délky lidského života.

Greta si ale nechce nechat líbit stigma komunistky a na svém twitteru zaútočila rovnou na všechny politické systémy naráz.

Až se prý budou řešit dějiny vesmíru, tak dominance kapitalistického konzumu a tržní ekonomiky se bude podle Thunbergové jevit při zpětném pohledu jako děsivý nápad. „Mějme ale na paměti, že pokud jde o udržitelnost, tak selhaly i všechny předchozí systémy. Prostě všechny současné politické ideologie –⁠ socialismus, liberalismus, komunismus, konzervatismus, centrismus a na co si vzpomenete, všechny zkrachovaly. Ale abychom byli spravedliví, některé z nich zkrachovaly určitě více než jiné,“ napsala Greta Thunbergová.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Jistě. Neměli bychom tedy Gretu Thunbergovou označovat jednoduše za komunistku. Je to ještě horší. Vždyť ona si myslí, že liberalismus a centrismus jsou totéž, co komunismus a socialismus. Jenom něco selhalo víc a něco o trochu méně. Veškeré názory jsou špatné, kromě toho ekologického, antikapitalistického a antizápadního aktivismu. Tak pravila jedna z největších celebrit, která ovlivňuje myšlení značné části světové veřejnosti. Tohle by nevymyslel ani Leonid Brežněv.

Co si o tom máme myslet? Třeba to, že jde o mentalitu fanatického extremistického blázna s rozhledem primitivního burana. Myšlenky této ubohé a směšné bytosti jsou ale bohužel předváděny světové veřejnosti s pompou a na červeném koberci neuvěřitelného mediálního výsluní.

Je to tak strašné, jako by si to platila ruská propaganda. Přesně stejně, jako když v sovětských časech Moskva financovala jiné levicové extremisty, mírotvorce i radikální ekologisty. Podle západních tajných služeb a analytiků hybridní války dnes ovšem Putin financuje spolu s levicovými extremisty i podobné rozvraceče na extrémní pravici. To je jediná inovace.

Greta ovšem pomáhá Putinovi opravdu hodně. Možná i více než Marine Le Penová.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články