Greta Thunberg a klimatičtí aktivisté se stali vážnou hrozbou pro klima

Greta Thunberg na tiskové konferenci u příležitosti svého vystoupení v Evropském parlamentu 16. dubna 2019 (Evropská unie)

Greta Thunberg na tiskové konferenci u příležitosti svého vystoupení v Evropském parlamentu 16. dubna 2019 | FOTO: Evropská unie

V roce 2019 se podařilo švédské mladičké aktivistce neuvěřitelné. Pozornost spokojeně přežvykujících politiků i zcela neinformované veřejnosti se díky jejím aktivitám obrátila ke katastrofálnímu stavu, do kterého lidská civilizace přivedla naši planetu. Veřejnost díky ní pochopila, že rozvrat klimatu je realitou, a pokud proti němu něco neuděláme, neuskromníme se trochu, tak civilizace skončí. Tři roky potom nejen řadoví aktivisté, ale i sama Greta dělají myšlence šetrné civilizace ostudu, a hrozí, že svým levičáctvím a zhoubnými akty okázalého aktivismu pro planetu zásadně nutnou dekarbonizaci našeho průmyslu zkompromitují. Ochranáři klimatu včetně Grety se pomalu mění v klimatickou hrozbu. 

Níže uvedený výčet naprosto nesmyslných, ale veřejnost zásadně ovlivňujících „klimatických akcí za záchranu planety“ z poslední doby snad dostatečně ilustruje, že v očích člověka, co se nezajímá o přírodu, bude brzy myšlenka dekarbonizace průmyslu a k ekosystému planety šetrné civilizace úplná blbost. A to proto, že ji propagují hysteričtí a exhibicionističtí ultraleví magoři. Takže žádná dekarbonizace, nebo dokonce dobrovolné uskromňování, prostě nebude. A Bangladéš s Holandskem se promění v mělké mořské zálivy.

(Týdeník FORUM)

Sprejerstvím proti benzínu

Dne 22. června proti rozšíření těžby ropy v Severním moři klimaaktivisté polili černou barvou – „jako ropou“ – budovu kancléřství v Berlíně. Aktivisté se hlásí k hnutí Letzte Generation (Poslední generace). V prohlášení ke své akci uvedli, že místo hledání nových nalezišť je nutné ropou šetřit. „Kde je ten Olaf Scholz, který se prohlásil za klimatického kancléře,“ hulákala jedna z aktivistek. Ihned po polití kancléřství barvou se samozřejmě snížila spotřeba ropy.

Van Gogh fest otepluje. A nejen on!

Dne 14. října ekologické aktivistky z hnutí Just Stop Oil (Zastavme ropu) v londýnské Národní galerii vychrstly na „Slunečnice“ Vincenta van Gogha rajčatovou polévku. V médiích není uvedeno, zda byla ta rajčata v biokvalitě. Ale zcela jistě tou rajčatovou polévkou aktivistky z hnutí Just Stop Oil zničily rám obrazu, čímž určitě dosáhly významného snížení dovozu ropy do Velké Británie.

I Monet otepluje

Dne 23. října, muzeum Barberini, Postupim. Muž a žena, aktivisté z ekologické skupiny Letzte Generation (Poslední generace) vylili bramborovou kaši na obraz francouzského malíře Claudea Moneta. Cílem akce bylo upozornit na spalování fosilních paliv, a jistě se díky ní nyní spálí méně plynu i uhlí. A samozřejmě i benzinu a nafty, neasi.

Už umírali lidé

Dne 4. listopadu zemřela cyklistka, která byla zraněna při nehodě – srážka s automobilem v Berlíně. Právě probíhala demonstrace – blokáda – klimaaktivistů. Ta přispěla k tomu, že speciální zásahová sanitka, co pro zraněnou cyklistku jela a pak ji odvezla do nemocnice, měla zpoždění. Vicekancléř Habeck (Spojenectví 90/Zelení) k protestům – zcela pravdivě – řekl: „Ti, kteří riskují zdraví a životy druhých svými protesty, pozbývají veškeré legitimity a také poškozují samotné klimatické hnutí.“ Měl pravdu.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

I Goya otepluje

Dne 5. listopadu 2022 se v madridské galerii Prado ekologičtí aktivisté z hnutí Futuro Vegetal sobotu přilepili k rámům dvou obrazů Franciska Goyi – „Nahá maja“ a „Oblečená maja“. Na zeď galerie napsali „+1,5 °C“ – narážku na limit, který jsme si stanovili jako maximum, že smíme oteplit planetu, aniž by to klima rozbořilo. Maximum, o kterém již dnes spolehlivě víme, že ho překročíme. Tím aktivisté nesporně přispěli nejen k vegetálnímu, ale i radostnému futuru.

Greta Thunberg: Z klimaaktivistky anarchistkou

Greta byla klimatickou aktivistkou, která měla ve většině svých výroků naprostou pravdu. Včetně toho, že podporovala (na rozdíl od ochranářů) jadernou energetiku. Možná z rodinné tradice (je z rodiny objevitele skleníkového efektu, který za to dostal Nobelovu cenu), možná i díky Aspergerovu syndromu (lidé s ním často jsou nadprůměrně inteligentní a nemilosrdně důslední) měla problematiku klimatické změny perfektně nastudovanou, a ve svých projevech říkala čistou pravdu.

A vzhledem k tomu, že v Africkém rohu zuří hladomor ze sucha a v létě povodně zalily půl Pákistánu, už není o kolapsu klimatického systému potřeba mnoho lidí přesvědčovat. Vidí jej ve zprávách v televizi denně. Ale až do momentu na**aného projevu copaté studenty v OSN to zajímalo jen pár vědců. Přestože první článek o ohrožení klimatu kvůli CO2 v mém archivu vyšel v roce 1912, my dalších sto let planetu ničili, a teď se divíme. Greta Thunberg je osobou, která dostala klíčový problém civilizace – destrukci planety, jejích zdrojů a klimatického systému – na první stránky novin a do oficiální politiky všech jen trochu bohatších zemí. Včetně Číny.

()

Dne 4. listopadu letošního roku Greta vydala knihu „The Climate Book“. Kniha má více než sto kapitolek, kde experti popisují klimatickou krizi. Například Katharine Hayhoeová nebo Michael Mann. O křtu v londýnské Royal Festival Hall psal britský Telegraph, či náš iRozhlas. Greta na křtu sdělila: „Aby pár vyvolených maximalizovalo svůj krátkodobý zisk, využívá systém založený na rasismu a despotismu lidí i planety. Pokud je naší jedinou prioritou ekonomický růst, pak se nedá očekávat nic jiného než to, co teď zažíváme.“ Systém globalizovaného západního světa je podle ní vytvořen na kolonialismu, imperialismu a genocidě. Přesto je to podle Grety právě on, který akumuluje moc a formuje hlavní směřování světa.

Prostě – z dívky, hlasitě artikulující zcela zásadní ohrožení planety bezohledným lidstvem, se stala tuctová levičanda. Z kompetentně, na svůj věk až překvapivě informovaně argumentující klimaaktivistky je bojovnice proti imperialismu, která – jako každá soudružka – dobře ví, že za všechno zlo může Zlý Imperialista. Ten v cylindru s americkou vlajkou a židovským nosem.

A to je poslední rána, která téma šetrné civilizace může pohřbít až do doby, než Amsterodam zalije kvůli tání ledovců o dva metry zvýšená hladina moře. Protože Greta pro své nově objevené levičáctví zneužívá (třídně zcela neutrální) hladinu CO2 v atmosféře. Tak celou veřejnost kromě svých soudružek a soudruhů přesvědčí, že skleníkové plyny jsou levicový blud. A lidstvo spokojeně planetu usmaží.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články