Guvernér ČNB bude bez práce chvilku. Krouží kolem něj Babiš

Eric Drooker

I když Miroslav Singer nepadl do oka některým důležitým lidem, jeho pozice zůstává pevná. Pod palbu kritiky se dostal od tehdejšího prezidenta Václava Klause, kterému se nelíbila intervence na oslabení koruny na podzim roku 2013. Partnera nenašel ani v současné hlavě státu Miloši Zemanovi. Ten mu nekonkrétně, ale věcne vzkázal, že po skončení jeho mandátu mu další nabídnut nebude.

Singer už má práci rozjednanou
Nabídky na práci však Singer rozhodně řešit nebude muset. I když současnému guvernérovi zbývá ve funkci ještě tři čtvrtě roku, podle časopisu Týden je Singer v jednání s ministerstvem průmyslu a obchodu, ale především s úřadem Babiše.

Kde je lepší místo pro guvernéra než na MF?
Jedna ze spolupracovnic Andreje Babiše pro Týden přiznala, že guvernér hodně často jejího vedoucího navštěvuje a probírá s ním za zavřenými dveřmi důležité věci. Setkávání se Babiše se Singerem potvrdil někdejší ministrův náměstek Martin Pros. Ten byl podle spekulací před časem také vyhozen právě proto, že věděl moc.
Odstoupivší guvernér však na téma své nové práce vůbec nechce mluvit a tvrdí, že všechny spojitosti s ministerstvy, které se objevují na stránách novin, jsou lež.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]