Guvernér státu New York Andrew Cuomo opouští úřad kvůli obviněním ze sexuálního obtěžování

Andrew Cuomo (Bob Jagendorf / Wikimedia Commons / CC BY 2.0)

Andrew Cuomo | FOTO: Bob Jagendorf / Wikimedia Commons / CC BY 2.0

Newyorský guvernér Andrew Cuomo rezignoval na svou funkci kvůli obvinění ze sexuálního obtěžování jedenácti různých žen. Novinu oznámil v úterý v televizním projevu a dodal, že úřad opustí během dvou týdnů.

Andrew Cuomo při oznámení rezignace řekl, že rozhodně nepochybil. Přiznal však, že některé ženy urazil nevhodnými vtipy a choval se k nim až příliš důvěrně. I proto je podle demokrata Cuomoa dobré ustoupit a rezignovat. V rozhodnutí jej podpořil i americký prezident Joe Biden.

Rezignace newyorského guvernéra přišla ve chvíli, kdy mu hrozilo odvolání poté, co prokuratura zveřejnila zprávu, v níž vyšetřovatelé prezentovali závěr, že Cuomo sexuálně obtěžoval jedenáct různých žen. Ty prý byly terčem nežádoucích doteků, polibků a poznámek sexuální povahy.

V úřadu Cuomoa vystřídá demokratka Kathy Hochulová. Bude první ženou v této funkci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com