Hackeři získali fotografie celebrit z kliniky plastické chirurgie. Hrozí jejich zveřejněním

Ilustrační foto  (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Předtím a potom – toto oblíbené srovnání chtějí nyní nabídnout hackeři, kterým se povedlo nabourat do počítačů britské kliniky plastické chirurgie. Podle informací deníku New York Post se mezi fotografiemi, které se dostaly do nepovolaných rukou, objevují i snímky některých celebrit.

Hackerská skupina známá pod jménem REvil uvedla, že se jí podařilo „ukořistit“ zhruba 900 GB fotografií pacientů. Na nich figurují i známé osobnosti. Údajně se kolikrát nejedná o úplně příjemný pohled, přesto zvažují, že snímky zveřejní.

Klinika, milovaná britskými celebritami, se společně s dalšími deseti pobočkami specializuje především na hubnutí, zvětšování prsou a operace nosu. Uniklá data by tak mohla poškodit nejen pověst Hospital Group, ale i některé hvězdy ostrovního šoubyznysu. 

„Můžeme potvrdit, že naše IT systémy byly napadeny,“ uvedla společnost ve svém prohlášení.Žádné z údajů o platební kartě našich pacientů nebyly ohroženy, ale v této fázi víme, že k únikům některých osobních údajů našich pacientů mohlo dojít,“ přiznala klinika, která se nyní obává, jak se hackeři zachovají.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články