Hadici si kupte, trubku nesmíte. Legrační nařízení vlády v praxi

ČTK

Premiér Andrej Babiš a vicepremiér Karel Havlíček (oba ANO) | FOTO: ČTK

Jestli budou rozvolněna omezující opatření související s čínským virem, není jasné. Vláda se totiž tradičně neumí dohodnout. Ministři Havlíček (obchod a průmysl), Havlíček (doprava) a Blatný (zdravotnictví) jsou pro rozvolnění. Ministr Hamáček (vnitro) je proti. Jak to nakonec bude, zřejmě rozhodnou bleskové průzkumy veřejného mínění, které si jistě nechává zpracovat tým Andreje Babiše. Ve zkratce, bude to tak, jak si bude přát lid. Možná tak už zbývá jen několik málo dní, jak si užít některé skvělé vládní nápady.

Velká legrace panuje v hobbymarketech. Národ zahrádkářů je v koncích. Právě tyto obchody vláda považuje za nejdůležitější, jak ukázala při první vlně čínského viru na jaře. Po určitou dobu mohli lidé nakupovat jen potraviny, a to klidně ve velkých supermarketech, nebo hřebíky apod. v hobbymarketech. Jenže na podzimní druhou vlnu epidemie si vláda přichystala mnohem více zábavy. Nakoupit totiž může jen někdo a jen něco.

Hobbymarkety jsou již několik týdnů legračně rozdělěné páskou, plůtky a zábranami. A také mají dva vchody. Do jednoho může chodit kdokoliv, do druhého jen lidé, kteří mají v ruce živnostenský list. Podnikatelé mohou nakupovat cokoliv. Ostatní jen zahradní náčiní.

V obchodech tak vznikají úsměvné situace. Hadici si „civil“ koupit může. Trubku ne. Plot si „civil“ koupit může. Nářadí na jeho úpravu a instalaci nikoliv. O zakoupení kleští musí poprosit kamaráda s živnostenským listem. A tak dále.

Že se členové vlády stále a opět nedokážou dohodnout, by mohlo naznačovat, že si na Vánoce připravují nějaké pěkné překvapení. Například nařízení, že členové jedné rodiny nemohou trávit večer 24. prosince v jedné místnosti. A co třeba nápad, že by bylo zrušeno vánoční poselství prezidenta republiky? Ale nic tak zlého snad vláda nezavede, doufejme.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner