Hádky u Pirátů. Celostátní fórum smetlo ze stolu jednu z koalic v Praze

David Bodeček (Piráti) (ČTK / Šimánek Vít)

David Bodeček (Piráti) | FOTO: ČTK / Šimánek Vít

Koalice v Praze 1 je v rozporu s názorem Pirátské strany. Vyplývá to z hlasování celostátního fóra, jehož výsledek byl v úterý zveřejněn na stránkách Pirátů. Koalice už v Praze 1 vznikla, je zvolena starostka Terezie Radoměřská (TOP 09) a jejím prvním místostarostou je David Bodeček (Piráti).

V organizaci Pirátů kvůli vstupu do koalice panoval rozpor, o kterém od pátku do úterý hlasovala členská základna strany. Rozhodla poměrem 277 ku 167 hlasů, že Piráti by se neměli účastnit této koalice. Co bude dál, není jasné.

Zdeněk Hřib (Piráti) (ČTK)

Koalici v Praze 1 tvoří ODS, Piráti, TOP 09, ANO a Rezidenti 1. V sedmadvacetičlenném zastupitelstvu mají koaliční strany většinu 16 hlasů, Nikol Švecová ze čtyřčlenného klubu Pirátů nicméně s koalicí nesouhlasila a pro zvolení starostky nehlasovala.

Komunální volby v Praze 1 vyhrála Praha 1 Sobě, získala sedm mandátů. Druhá skončila ODS s pěti mandáty a třetí Piráti se čtyřmi. Do zastupitelstva se dále dostala koalice My, co tady žijeme se čtyřmi mandáty, tři zastupitele má na pátém místě ANO. Po dvou zastupitelích získali TOP 09 a Rezidenti 1.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články