Hájek popírá genocidu, neuznává volby a má pochopení pro násilníky. To se skutečně rozjel

Petr Hájek (David Sedlecký / Wikimedia Commons / CC BY 3.0)

Petr Hájek | FOTO: David Sedlecký / Wikimedia Commons / CC BY 3.0

Petr Hájek na svém prokremelském dezinformačním webu Protiproud zjevně sympatizuje s lidmi, kteří chtěli násilím vniknout do Národního muzea. Podle něj je to boj za svobodu s „holýma rukama“.

Hned 12. března vyjádřil Hájek pro ječící tlupu protiukrajinských fanatiků pochopení. „Tihle radikálněji ladění demonstranti prostě cítili potřebu dát najevo, že pouhé řečnění z tribuny je pro ně už málo. Protože statisícovým davům se Fialoví uchvatitelé ze svých výšin luxusně placených Nedotknutelných mohou tak akorát smát či spíše vysmívat,“ vykládá někdejší muž Hradu Václava Klause.

()

Oni Fialoví uchvatitelé prý mezitím budou „připravovat mobilizační rozkazy, pro případ, že jejich ‚řídící důstojníci‘ z Washingtonu (přes centrálu na pražské ambasádě USA) zavelí, a vláda (bez nutnosti schválení parlamentem) pošle naše muže (a možná i ženy) na jatka na ukrajinsko-ruské hranici, až začnou docházet (nebo se přestanou skrývat u nás) kyjevským banderovským režimem mobilizovaní Ukrajinci“.

Když nám takto autor ryzím kremelským slovníkem popsal obsah své delirantní mysli ohledně zločinných úmyslů vlády krvežíznivého a asociálního profesora Fialy, objasnil, že „teprve nyní skutečně bojujeme za svobodu (politickou, ekonomickou a státní suverenitu) ‚s holýma rukama‘.“ A věští, že „občanská neposlušnost – bez ohledu na nutné následky – bude stále častějším jevem projevení odporu“.

„Zdůrazňuji: Bez ohledu na následky. Totalita a tyranie, zvaná pro tento případ ‚liberální demokracie‘, jinou cestu než represi, cenzuru a zavírání nepodvolených nezná,“ opakuje Hájek, kdybychom to snad na první pokus nepochopili. My samozřejmě rozumíme, co říká, ale jsme rádi, že to opakuje, protože se odvážně pustil na trochu křehký led. Ten pod ním začne praskat záhy.

Po tom všem přijde zásadní bod, kdy Hájek sděluje, že ho nějaké výsledky voleb nezajímají.

Ilustrační foto. (Pixabay/alexAntropov86)

„Nesouhlasím s názory, které se objevují na naší ‚straně barikády‘ (v souvislosti s výsledkem všeobecných i prezidentských voleb), že prostě ‚musíme respektovat‘ spoluobčany, kteří volili jinak. To by platilo za předpokladu, že by totalita neměla v rukou všechny prostředky k volební manipulaci a podvodům – korporátními a veřejnoprávními médii počínaje a cenzurou těch svobodných, represí, vyhazováním ze zaměstnání – zvláště ve školách je to obzvlášť drsné – konče.“

Na „signál“ ze schodů Národního muzea „bychom neměli zapomenout“. Pak tam máme pár řádek, které vypadají jako schvalování genocidy. Podle Hájka „stačí přijít s nášivkou Z na batohu – a seberou vás pro ‚podporu genocidy‘ (!) – ačkoli je to právě naopak: genocidě ruskojazyčných občanů Doněcku a Luhansku z bomb a samopalů kyjevského pučistického režimu učinila ruská Z operace přítrž.“

To skoro budí dojem popírání jedné genocidy a schvalování druhé. Asi by bylo dobré, aby pan Hájek tento dojem nějak rozptýlil, nebo bychom mohli dospět k závěru, že si to, co říká, taky myslí.

Zatím počkáme, jestli Hájek neskončí jako Donald Trump. Ten vybičoval dav. Když hordy jeho stoupenců napadly Kapitol, Donald (který také neuznává výsledky voleb) zalezl a nepokusil se nepokoje ani uklidnit, ani se postavit do jejich čela. Schytali to jiní a on nic, on muzikant.

Co ale budeme prokremelským silám radit. Ty čerpají inspiraci a moudra odjinud.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články