Hamáček chce dřívější odklon od uhlí. Asi zapomněl, kde má poslední zbytky voličů

ČTK

Předseda ČSSD a ministr vnitra Jan Hamáček | FOTO: ČTK

Snaha zalíbit se Straně zelených zřejmě sociální demokraty žene do definitivní záhuby. Předseda strany Jan Hamáček chce, aby jeho ministři podpořili odklon od uhlí už v roce 2033. Závěry Uhelné komise jsou podle něj málo ambiciózní. Šéf sociálních demokratů ale zřejmě zapomněl, kde jsou poslední zbytky voličů nejstarší politické strany u nás. 

„Chci, aby naši ministři odmítli málo ambiciózní závěry Uhelné komise. Chceme, aby rokem odklonu od uhlí se stal už rok 2033. Všechny síly chceme napnout do obnovy a budoucnosti uhelných lokalit,“ prohlásil Jan Hamáček na online sjezdu Strany zelených.

twitter

Podle šéfa sociálních demokratů takový krok pomůže nejen pracujícím v uhelném průmyslu, ale i celému Česku. Otázkou zůstává, jak se tento nápad podaří ČSSD vysvětlit obyvatelům Karvinska, kde je stále velké množství lidí finančně závislých na těžbě uhlí. 

Zatímco Andrej Babiš (ANO) si v minulosti v regionu dělal populistickou kampaň kolem záchrany těžební společnosti OKD, sociální demokraté jdou zřejmě opačným směrem. Přitom například v Karviné dalo v loňských krajských volbách ČSSD svůj hlas na celostátní poměry strany neuvěřitelných 18,75 procenta voličů. Ve městě mají dokonce sociální demokraté svého primátora. 

Hamáček má zřejmě nějaký tajný plán, kterým dokáže celý hornický region zachránit před dalším prohloubením sociálních problémů a zvýšením nezaměstnanosti. Pokud ale žádnou kouzelnou hůlku nemá, rozhodl se zřejmě přijít o poslední zbytky svých voličů. Jeho kolegové z Karviné mu za to jistě poděkují.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner